Одні прибирають – інші смітять

Допоки одні прибирали стихійне сміттєзвалище, інші мовчки спостерігали, бо не спроможні визнати власну помилку та прибрати сміття, яке вони ж і викинули.
Мова йде про село Заріччя. Впродовж року активісти з міста і району прибирали зарічанський парк. Прибирали – це слово, яке трохи применшує зроблене. Точніше буде сказати вигребли тонни сміття та вдихнули у занедбаний парк друге життя. Але, схоже, деяким зарічанцям байдуже до зробленого і поважати роботу інших вони не вміють, а тому продовжують створювати стихійні сміттєзвалища. Одне з таких – на перехресті доріг вулиці Набережної села Заріччя – минулої суботи ліквідовували депутат Володимир-Волинської міської ради Сергій Барщевський та Валентина Борусевич. «Раніше там росло велике дерево, була зелена травичка, збиралась молодь. Тепер з весни до осені ростуть півтораметрові бур’яни, у які жителі вулиці (а їх приблизно 8-10 чоловік) викидають все, що не потрібне. Достукатися до свідомості людей неможливо. Кожен перекладає провину на іншого. Хоча є декілька людей, які дотримуються чистоти і порядку. Проте вихід є. Потрібно лише укласти договір з комунальниками сільської ради , які за 2грн. 15коп. за місяць будуть вивозити сміття. Але й це не діє! Один мешканець сказав, що люди тепер бідні й не мають грошей ще за вивіз сміття платити. З таким я не згідна, бо більшість мешканців живуть самі чи двоє й не думаю, що така сума вдарить по їхньому бюджету. Краще піти в кінець вулиці та викинути свій непотріб або виносити пакети у парк «Слов’янський» до першого смітника чи до «Слов’янської хати». Деякі просять поставити камеру спостереження, аби потім накладати штрафи за таку ганебну поведінку, інші пропонують примусово укладати договори з комунгоспом. Проте далі розмов справи не йдуть», - бідкається Валентина Борусевич.
Сергій та Валентина вирішили взяти ініціативу в свої руки і самі прибрали цей клаптик прибережної зони. Працювали з ранку і до вечора. Роботи виявилось багато. Потрібно було вирубати сухі будяки, а потім звідти повиносити все, що накидали за стільки років, інше спалити. «За нашою робою уважно спостерігали ті, хто все це зробив, але жоден не прийшов допомогти! Навіть новий депутат сільської ради два рази проїжджав біля нас. Неодноразово ми зверталися до сільського голови, щоб він вплинув на людей, які викидають сміття. Але належної реакції не було, тому люди зважають на те, що влада їх не карає штрафами, і продовжують смітити», - додає Сергій.
Втім, ніхто до прибирання не долучився, і звідси напрошується висновок: лише небайдужим людям потрібна чистота.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі