Обрано нове керівництво Володимир-Волинської районної ради

30 листопада відбулася перша сесія новообраної Володимир-Волинської районної ради. Відкрила сесію голова районної виборчої комісії Людмила Мишко, яка озвучила результати виборів у районі та вручила посвідчення новообраним депутатам. Варто зазначити, що цей склад ради буде переважно чоловічим, адже із 34 депутатів лише п’ять жінок.
Згодом депутати обрали тимчасову президію та лічильну комісію і запропонували висувати кандидатів на голову райради. На кілька секунд в залі запанувала тиша, яку першою порушила голова РДА Наталія Василець, висунувши кандидатуру від БПП «Солідарність» - Романа Гука. «УКРОП» висунув кандидатуру колишнього керуючого справами райради Сергія Потурая.
Основний акцент у своєму представницькому виступі Роман Гук зробив на боротьбі з корупцією, злиденністю сіл, економічною розрухою та пообіцяв запустити процес децентралізації і сприяти об’єднанню громад у районі. Хоча в залі відразу прозвучало, що децентралізація – це повноваження Верховної Ради, а не місцевого самоврядування.
Сергій Потурай детально розповів свої біографічні дані й також звернув увагу на те, що співпрацюватиме з усіма політичними силами, представленими в райраді, та сприятиме тому, аби в результаті об’єднання районів центр був у Володимирі-Волинському.
Після оголошення перерви, необхідної для виготовлення бюлетенів, у райраді з’явився депутат Волинської обласної ради від БПП Валерій Діброва, який активно спілкувався з депутатами від провладної коаліції – БПП та «Самопомочі» – й помітно нервував.
Голосування ж показало, що переміг Роман Гук. Він отримав 19 голосів на свою підтримку, Сергій Потурай – 14 і один депутат утримався.
Новообраний голова райради подякував за підтримку і приступив до виконання обов’язків. Першим питанням, яке він вніс на розгляд депутатів, стало обрання заступника голови районної ради. На цю посаду Роман Гук запропонував кандидатуру від ВО «Батьківщина» начальника районного відділу освіти пенсіонерку Аллу Мельник. У депутатів, які вже не вперше в раді, до її роботи саме на посаді начальника районної освіти було чимало зауважень. Зокрема Павло Карпюк нагадав про невикористані кошти на ремонт фасаду у Лудинській школі, Сергій Потурай запитав про ситуацію із призначенням директора Суходільської ЗОШ, Петро Козлюк пригадав вибух котла в дитсадку села Лудин, нарікав на зволікання із звільненням з посади Устилузької ЗОШ директора-регіонала, якого активно у свій час відстоювала Алла Мельник. Причин не виносити дану кандидатуру на заступника було названо більш, ніж достатньо, але, напевно, потрібно було дотримуватися «новоствореної коаліційної домовленості», тому кандидатура була все ж таки висунута. Після дебатів кандидатуру Алли Мельник, напевно, з причин ще не знання законодавства, Роман Гук виніс на відкрите голосування, що не потрібно було робити, адже заступник голови райради обирається шляхом таємного голосування. Та оскільки це було зроблено, депутати почали голосувати і з необхідних 18 голосів на підтримку ніяк не могли назбирати потрібну кількість. Найбільше вагався, голосувати йому чи ні, депутат від «Самопомочі» Ігор Антощак, але коли до нього підійшов Валерій Діброва зі словами: «Ігор, голосуй!», пан Антощак слухняно підняв руку. Згодом той же Валерій Діброва і звернув увагу, що відкрито голосувати за кандидатуру заступника не потрібно. Пізніше він висловив своє незадоволення, не добираючи слів, голові лічильної комісії Юрію Кравчуку. В результаті таємного голосування за Аллу Мельник було віддано 19 голосів, проти – 9 і утрималося – 6.
Таким чином нове керівництво Володимир-Волинської райради обрано, але чи буде консенсус у раді і як воно співпрацюватиме з усіма політичними силами, покаже час.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі