Новий вид спорту допомагає володимирським підліткам покращити результати навчання у школі

Тренер Катерина Вітюк розповіла про новостворену команду із флорболу, яка хоч і тренується лише чотири місяці, та вже бере участь у серйозних змаганнях на рівні країни.
Як розповідає Катерина, флорбол – це безконтактний вид спорту, в який грають за допомогою пластмасової клюшки і м’яча. Цей м’яч потрібно забити у ворота противника. Під час гри на полі знаходяться п’ять гравців і воротар кожної команди. Гра триває два або три періоди по 15 хвилин.
-Спорт дуже цікавий, новий як для нашого міста і країни загалом, – каже тренер. – У флорбол може грати будь-хто. Є команди чоловічі або жіночі, а також змішані. Зараз ми їздимо на турніри, де грають у командах як хлопці, так і дівчата.
-Звідки взявся цей вид спорту у Володимирі?
-Сам спорт виник у Швеції в 70-х роках як альтернатива для тренувань хокеїстів. В Україну перші флорбольні клюшки завезли в 1996 році. А вже у 2000-х роках цим видом спорту почали займатися в багатьох регіонах країни. Щодо нашого міста, то ми разом із ще одним тренером Володимиром Згоранцем розпочали тренування з грудня минулого року. Розказали знайомим підліткам і запросили їх, вони привели своїх друзів. Загалом 30 підлітків займаються флорболом, і є ще близько 15 учасників, які регулярно відвідують тренування. З власної ініціативи до нас приїжджала команда гравців з Білої Церкви. Вони допомогли нам почати, показали принципи, провели перше тренування.
-Як батьки сприймають, що їхні діти займаються таким видом спорту?
-Дуже добре ставляться до цього, сприймають позитивно і допомагають розвиватися, купують їм клюшки й форму, дають гроші для поїздок на змагання. Така позитивна реакція, на мою думку, швидше через те, що, крім флорболу, ми займаємося духовно-моральним вихованням дітей. У нас не можна матюкатися під час ігор і тренувань, обзиватися, а навчаємо ми поважати одне одного. Ми переживаємо, щоб діти розвивалися різносторонньо, не пропускали уроків у школі. Батьки бачать результати і те, що ми поганого не вчимо, і раді, що їхні діти займаються з нами. Вони дякують, що ми можемо впливати на процес навчання дітей. У нас діє правило, щоб діти постійно покращували свої оцінки, не можна приходити на тренування з трійками. А також заборонено сваритися з батьками. Діти стараються виконувати ці правила заради того, щоб займатися флорболом.
-У яких змаганнях команда вже брала участь?
-Ми їздимо на змагання. Можемо грати на одній із конференцій Західної України підлітків у Львові. Вже відіграли два тури. І тепер збираємося в Луцьк на фінал, який відбудеться 26 травня. Там будемо грати за кубок престижу з дев’ятьма командами. Враховуючи наш невеликий період тренувань, ми, хоч і не перемагаємо, але дітям дуже подобається змагатися з іншими.
-Ви як тренери повинні показувати приклад. А самі тренуєтеся? Чи є навчання для тренерів?
-Самостійне тренування відбувається постійно. Окрім цього, їздимо на різноманітні тренінги та тренування з іншими тренерами. Зокрема я вже маю диплом Академії флорболу України і Всеукраїнської федерації флорболу про присвоєння тренерського рівня. Звісно ж, планую навчатися далі.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі