Нововолинці готові самі поквитатися з убивцями і наркоманами

Про це говорили учасники колишньої «Самооборони» та інші присутні на мітингу, який відбувся 16 серпня на площі Ярослава Чорновола у Нововолинську.
Тут, під стінами мерії, зібралося понад три сотні нововолинців, обурених розгулом і безкарністю криміналу, процвітанням наркоманії і ситуацією, яка склалася на сьогодні у місті гірників. Приводом для велелюдного зібрання, де було багато молоді, стало вбивство 16-річної Каті Литкіної. Ця резонансна подія, що вже два тижні лихоманить шахтарське місто, стала останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння людей, які прийшли на площу, щоб сказати своє «Ні!» наркоманії, крадіжкам, грабежам і вбивствам. Були тут і мама вбитої дівчини Вікторія Литкіна, яку активно підтримували нинішній хлопець Каті – Макар та його мама Ольга Ждань, а також один з ініціаторів, як він відрекомендувався, зібрання Олександр Лех. Чоловік відкрито заявив, що попри всі обвинувачення «у чорному піарі під чітким керівництвом зацікавлених осіб, які заробляють бали до виборів», не належить до жодної з політичних сил і ніколи не претендував на будь-яку посаду.
Багато неприємних запитань із приводу розслідування смерті дівчини та претензій до роботи їхніх колег, яких люди прямо звинувачували у бездіяльності, корупції та пасивності, довелося вислухати викликаному з відпустки начальнику відділу поліції Василю Лесю, начальнику слідства Андрію Литвину та прибулим із Луцька т.в.о. начальника обласного управління нацполіції (Петро Шпига у відпустці) Сергію Козаку і його колезі – начальнику слідчого управління Наталії Пасічник. Присутні, а особливо жінки, навперебій кричали про пограбування серед білого дня, про обкрадання квартир, про десятки шприців на дитячих майданчиках, у парках, на території шкіл та дитсадків, про використані голки у під’їздах будинків та про те, що наркомани відкрито колються на очах у дітей, але ні поліцію, ні владу це не турбує. «Всі ті, хто мав би стояти на варті закону і захищати людей, відпускають злочинців, затриманих у чужих квартирах, покривають наркоторговців, які просто на вулицях міста торгують зіллям та психотропами, захованими під малюками у дитячих візках, вимагають від наркоманів по 500грн., тим самим змушуючи їх красти і грабувати», - висловлювали претензії учасники зібрання. А депутат міськради Шаповал навіть вимагав «відправити усю цю публіку, якої у Нововолинську вже цілий батальйон, у зону АТО – розміновувати поля, а зі слідчого відділу вигнати половину складу». Дісталося й «батькам міста», які «не побачили потреби вийти до народу, бо їм наплювати на те, що робиться в місті. Вони тільки й знають, що розповідати з екранів телевізорів, як у нас усе гарно та як вони дбають про громаду і рідне місто, особливо перед виборами».
Колишні самооборонівці наголошували на тому, що неодноразово зверталися у різні правоохоронні структури, до представників влади, передавали їм списки та адреси всіх «притонів», але жодної реакції так і не було. «Як таке може бути, що все місто знає, де і за скільки можна купити наркотики будь-якого виду, а поліція про це - ні сном, ні духом?» - з іронією запитував Олексій Буторін. Він та його друзі пропонували поліції свою допомогу, наголошуючи, що самі наноситимуть візити «на точки», діятимуть жорстко, не церемонячись із їхніми господарями, залишивши поліцейським привілей прийняти від них «клієнтів» і оформити все у рамках закону. А на допитах ті, мовляв, самі скажуть, кому і скільки платили. Йшлося також і про створення в місті для наведення порядку громадського формування, подібного до того, яке зараз є в обласному центрі. Дехто навіть просив прислати для патрулювання вулиць Нацгвардію. Депутат облради Валерій Курстак зібрав підписи нововолинців під зверненням стосовно того, щоб розслідування резонансного вбивства дівчини взяла під контроль ще й Генпрокуратура, адже злочинці у Нововолинську почуваються настільки безкарними, що народ готовий до самосуду.
-Можу впевнено стверджувати, що розслідування кримінального провадження за фактом навмисного вбивства (ч.1 ст.115 ККУ) Катерини Литкіної поліцейські проводять ретельно та об’єктивно. Попередньо, за висновками судово-медичної експертизи, встановлено, що смерть дівчини настала в результаті розтрощення голови. Ми робимо все максимально можливе, щоб об’єктивно з’ясувати, хто причетний до скоєння цього злочину, і дати належну правову оцінку кожному, не залежно від того, хто і де працює, хто чий родич. Намічено коло осіб, з якими спілкувалася дівчина. Ми ретельно їх перевіряємо щодо причетності до цього жахливого злочину, - запевнила Наталія Пасічник.
Колишній командир тербатальйону «Волинь», а нині заступник начальника облуправління нацполіції Сергій Козак, вислухавши претензії до працівників його відомства та вникнувши в озвучені проблеми нововолинців, дав слово бойового офіцера, що розслідування смерті Каті Литкіної буде чесним, а також пообіцяв всіляко сприяти і допомагати громаді Нововолинська в наведенні порядку на вулицях міста і викоріненні криміналу. Схвально поставився він і до пропозиції депутата обласної ради Бориса Бабійчука направити звернення до Хатії Деканоідзе та Арсена Авакова щодо збільшення кількості працівників поліції Нововолинького відділу, оскільки в місті щодня відбувається до 30-40 правопорушень, а на 50 тисяч населення передбачено, згідно з нормами, лише дві групи швидкого реагування.
-Складання протокола займає від 40 хвилин до години. Тому поліція не в змозі навіть фізично відповідно відреагувати на таку кількість правопорушень, - зауважує начальник відділу Василь Лесь.
А тим часом реакція мерії не забарилася. Вже наступного дня на сайті міської ради з’явилася заява міського голови Віктора Сапожнікова, яка викликала чергову хвилю коментарів у соцмережах: «Інформую організаторів мітингу, що міська влада не може втручатися у процес розслідування, адже це трактуватиметься як тиск на правоохоронців, що призведе до перешкоджання повного та об’єктивного розгляду справи. До сьогодні батьки загиблої дівчини не пред’являли претензій міській владі. Складається враження, що ситуація підігрівається деякими особами, які вже наперед планують свою участь у виборчому процесі. Тож звертаюся до тих, хто хоче зайвий раз «засвітитися»: «Схаменіться! Майте совість!»
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі