Нова громадська рада: який початок, таким буде і кінець

Установчі збори нової громадської ради, які відбулися 4 березня, вже запрограмували, на мою думку, безславний кінець цього об’єднання. По-перше, на самому початку декого із присутніх не влаштовував порядок денний, хоч базувався на чинному законодавстві. Зрештою його змінили, обрали лічильну комісію і головуючого. За ініціативою Віри Чайковської, головувати на зборах було запропоновано Григорію Горотю, але Тетяна Палаєвська висунула кандидатуру Миколи Гінайла, яка була підтримана більшістю голосів. Пан Гінайло насамперед дещо поспішив подякувати ініціативній групі, тому що після звіту Григорія Горотя, який був довіреною особою членів ініціативної групи, раптом виявилося, що ця група «порушила закон», відмовивши ГО «Захисник» бути у складі громадської ради. І ось тут почалося найцікавіше: намагаючись будь-що протиснути до громадської ради своїх людей, і головуючий, і дехто з присутніх на зборах дотримувалися своїх правил арифметики, аби лише довести ініціативній групі, що вона порушила законодавство. Склалося враження, що ніхто не чув слів Григорія Горотя про те, що на підготовку документів давалося два місяці, а тим, хто запізнювався, надсилалися листи електронною поштою, додатково повідомлялося в телефонному режимі. Арифметика та моральна глухота спрацювали, але хотілося б ще відмітити один нюанс. Членам ініціативної групи було добре відомо, що весь галас навкруг скривдженого «Захисника» здійнявся з приводу того, що ініціативна група не відмовила «Спілці промисловців і підприємців», у документах якої була автоматична помилка. І саме очільнику ГО Миколі Юнаку слід щиро подякувати за дипломатичність, бо він запропонував таки прийняти «Захисника» у громадську раду. Мабуть, саме з поваги до цієї людини більшість присутніх підняли руку «за». Зате цікаво, хоч і неприємно, було спостерігати, як розквітли обличчя представників міської ради, присутніх на зборах в якості гостей, адже «їхня взяла». Можливо, саме під гіпнотизуючими поглядами цих людей дехто і голосував проти свого сумління. Далі вже просто було смішно, бо головуючий, звинувативши ініціативну групу в порушенні закону, сам тут же запропонував голосувати за членів громадської ради не персонально, як це передбачено відповідним положенням, а списком. 20-ма голосами були затверджені 27 осіб, делеговані у громадську раду відповідними організаціями. Тепер цей список має затвердити виконком міської ради.
Але, як відомо, театр на сцені лише лицедіє. Справжнє його життя триває за кулісами. Отож, як тільки збори завершилися, довелося почути думки зовсім протилежні тим діям, які щойно спостерігали у залі засідань. У декого на обличчі вираз неприхованого розчарування. Інші, хоч і не голосно, висловлювали думку про те, що новостворена громадська рада запрограмована на бездіяльність і нічого корисного для громади міста не зробить. А були й такі, хто відразу заявив про свою готовність вийти зі складу «такої громадської ради». Григорій Гороть своє рішення негайно підкріпив тим, що буквально за півгодини написав заяву про вихід з громадської ради, яка, ще не почавши роботи, вже себе встигла скомпрометувати. У пана Горотя, напевно, будуть послідовники. Шкода, якщо ними виявляться молоді перспективні люди.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський
Відкритий лист міському голові
Коли верстався номер, в редакцію надійшов відкритий лист від Григорія Горотя, голови Володимир-Волинської робочої групи МТПЛ-УС, міському голові. Текст листа друкується в повному обсязі.
Шановний Петре Даниловичу!
У зв’язку з тим, що на установчих зборах громадської ради при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради, які відбулись 04.03.2016р., персональний та кількісний склад громадської ради, сформований з порушенням вимог типового Положення про громадські ради, затвердженого постановою КМУ від 03 листопада 2010 року №996, протокольного рішення за результатами засідання ініціативної групи від 24.02.2016р. та порядку денного установчих зборів, прошу виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради не затверджувати склад громадської ради на підставі протоколу установчих зборів від 04.03.2016р.
У випадку ігнорування виконавчим комітетом вимог типового Положення, протокольного рішення, порядку денного установчих зборів і прийняття рішення про затвердження складу громадської ради, прошу мене не включати в склад вказаної громадської ради у зв’язку з тим, що, відповідно до установчих документів Володимир-Волинської робочої групи МТПЛ-УС та Міжнародного товариства прав людини – Українська секція, члени Секції мають право здійснювати своє членство лише в законно діючих громадських об’єднаннях, у протилежному випадку до них можуть бути застосовані заходи дисциплінарного впливу керівними органами Секції.
З повагою голова Володимир-Волинської робочої групи МТПЛ-УС, Григорій Гороть

Розділ новин: 

Коментарі