“На благодійний ярмарок, який організатори провели всупереч волі голови селищної ради, зібралися сотні місцевих жителів” - саме під такими заголовками йшлося у багатьох ЗМІ області в інформації про проведення цього заходу

“На благодійний ярмарок, який організатори провели всупереч волі голови селищної ради, зібралися сотні місцевих жителів”  - саме під такими заголовками йшлося у багатьох ЗМІ області в інформації про проведення цього заходу
“На благодійний ярмарок, який організатори провели всупереч волі голови селищної ради, зібралися сотні місцевих жителів” - саме під такими заголовками йшлося у багатьох ЗМІ області в інформації про проведення цього заходу

Повідомлялося, що Голова Іваничівської громади саботує всяку діяльність на підтримку ЗСУ. Продукти гниють в підвалі, а крихти їдуть до військових. Усе це після маси гучних статей у пресі. Армії допомагають волонтери й фермери, тільки не влада. Саме таку думку висловив Андрій Гончар на своїй сторінці у фейсбуці після заборони голови Лідії Томашевської проводити благодійний ярмарок в Іваничах.
«Шпигун Янукович, яким вона прикривалась під час Майдану та розстрілу Небесної сотні, був би дуже радий за її колаборантську діяльність. Іваничівці, ви, коли її вибирали, не знали цього? Особисто я хочу висловити повну недовіру до роботи голови», – пише Андрій.
Патріотичні малюнки на подвір’ї школи були заборонені. Української церкви не буде, поки ця жінка займає керівну посаду. Благодійну акцію на збір коштів теж не підтримали через небажання зробити бомбосховища, матерів воїнів примушували писати заперечення. 
«Наша історія, яка кров’ю писана, вкотре учить нас, що не такі страшні нам «вороги-воші», скільки «тилові гниди». Слава Україні!» – додає користувач.
«Особисто мене зовсім не здивувала позиція Томашевської, хоча в душі рве від цієї маячні. Не треба сподіватися на неможливе: народжений плазувати літати не зможе, не зможе зародитись патріотизм на ґрунті зради...» – так у соцмережі Олена Вілентко описала заборону проведення благодійного ярмарку.
Ця новина викликала шквал обурення в жителів селища. Чимало з них висловили своє незадоволення вчинком голови громади в коментарях під дописом Олександри Шептор. Іваничівці навіть запропонували написати відповідне звернення й офіційно висловити недовіру Томашевській.
«Зараз так усіх збурили останні події в селищі, безпринципність та самоусунення влади, проте не тільки в цьому наша біда. Проблема в нас самих, проблема з пам’яттю, проблема з патологічною толерантністю та й багато з чим ще. От і дожилися до того, що сором обпікає душу, скоро вся Україна буде знати про наші Іваничі. Але ж ми це самі зробили, самі привели до влади перевертня, якого у 2014 році так виганяли. Чи, може, цій переважній більшості односельців помутніння завадило зробити правильний вибір на виборах? Чи не було достойних кандидатів? Чи, може, меркантильні інтереси взяли верх? А тепер ми бачимо, що опинилися в самій д...», – пише жінка.
До речі, в інших містах та селах влада заохочує проведення заходів на підтримку ЗСУ. Так нещодавно благодійні ярмарки пройшли у Нововолинську та Суходолах.
«Нас уміло розділили, нас навіть не об’єднує в одне ціле війна. Є чітко засвоєне правило «нашою очільницею»: розділяй і володарюй. На практиці воно спрацювало сильніше. Велика робота: наплодити сексотів, зіштовхувати лобами між собою жителів селища. Це, напевно, набагато благородніше, ніж розв’язувати насущні проблеми громади», – зазначила пані Олена.
Після розголосу про цю ситуацію ярмарок все ж таки провели
12 червня, у День Святої Трійці, в центрі Іваничів відбувся благодійний ярмарок «Разом до перемоги». Його провели місцеві волонтери, незважаючи на заборону очільниці громади. Завдяки підтримці і небайдужості жителів селища, на допомогу ЗСУ вдалося зібрати понад 57 тисяч гривень.
Як повідомляє інтернет-видання «БУГ», на благодійний ярмарок, який організатори провели всупереч волі голови селищної ради, зібралися сотні місцевих жителів. На захід приходили родинами і залюбки брали із собою дітей. Хоча, нагадаємо, причиною заборони ярмарку була саме небезпека людей, на яку вони нібито наражатимуться своєю присутністю на заході.
На ярмарку відвідувачі смакували випічкою та різноманітними солодощами, які активістки спеціально і власноруч приготували, а також могли спробувати смачні сухі супи і борщі, що волонтери заготовляють і передають бійцям на передову. Окрім цього, купували різноманітні патріотичні сувеніри, магнітики, футболки та книжкки. А біля прохолодних коктейлів і лимонаду вишикувалась чимала черга з охочих втамувати спрагу в спекотну погоду.
Подбали організатори і про розваги для малечі. Діти із задоволенням брали участь у майстер-класі з розписування печива, створювали малюнки, які волонтери передадуть військовим, смакували солодкою ватою, робили патріотичний аквагрим та ставали учасниками різноманітних конкурсів.
Чималий ажіотаж у дітей і дорослих викликала благодійна лотерея, під час якої можна було за символічну плату виграти цікаві призи.
Окрім розваг, дітям запропонували проявити свій патріотизм і продемонструвати вміння, і вони з радістю підхопили цю ідею. Протягом трьох годин у мікрофон на імпровізованій сцені біля пам’ятника Тарасу Шевченку безперестанку звучали пісні та вірші про рідну країну, мужність і  відважність нашого народу та героїзм військових. Найактуальнішими були «Ой у лузі червона калина», «Стефанія» та «Батько наш Бандера».
Отож жителі та гості громади гарно провели час, хоч на трошки відволіклися від важких днів війни, а найголовніше – допомогли Збройним силам України. Загалом, завдяки небайдужості людей, організаторам ярмарку вдалося зібрати 57 тисяч 200 гривень.
У планах активістів провести ще один благодійний ярмарок, адже, за їхніми словами, не мають права забувати, кому зобов’язані спокійним, а головне без пострілів, життям.
Дозвіл на проведення масових заходів надає Волинська обласна військова адміністрація
Ми звернулися по коментар до очільниці громади Лідії Томашевської:
-Я діяла в межах законодавства. Про проведення таких заходів необхідно інформувати Володимир-Волинську військову райдержадміністрацію, яка у свою чергу підлягає розпорядженням Волинської обласної військової адміністрації. Це передбачено статтею 19 Закону «Про воєнний стан». Я телефонувала до Нововолинської міської ради, запитувала про те, чи організатори акції попередили про проведення ярмарку. Відповідь була заперечною. Таким чином організатори повинні були звернутися за отриманням дозволу до Волинської обласної військової адміністрації. Вони цього не зробили. Оскільки нині органам місцевого самоврядування надані певні повноваження, ми, дотримуючись букви Закону, заперечували проти проведення заходу. Акція все ж відбулася, і я хочу подякувати її учасникам за те, що вони провели цікавий ярмарок, підготували свої вироби, задіяли творчих людей. Я вдячна за те, що зібрана значна сума для підтримки наших Збройних сил. 
Антоніна Булавіна, смт Іваничі

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: