Учасник №31 Тарас Володимирович Касянюк, лікар-неонатолог акушерського відділення КП "Володимир-Волинське ТМО"

«Дитину, яка приходить у цей світ, потрібно зустріти з радістю і любов’ю»

Саме в підтримці маленького життя, захисті його від інфекцій, допомозі в адаптації і бачить своє професійне завдання лікар-неонатолог акушерського відділення КП «Володимир-Волинське ТМО» Тарас Володимирович Касянюк.

Здається, це було не так давно: занепокоєні рідні під вікнами пологових будинків, передачі породіллям, хвилювання за стан маленького дитятка, яке прийшло у світ. 
Сьогодні все змінилося. Відійшли у минуле жорсткі правила, які обмежували контакти хворих із найближчими людьми, коли татусі могли побачити новонароджених сина чи донечку лише з вікна пологового, а матусь ізолювали від малюків. Нині татусі можуть бути присутніми при пологах і зустріти появу свого малюка, а матусі весь час із дітками, які сплять у ліжечках, що стоять поруч. А головне, поряд лікарі, які пильно слідкують за станом здоров’я малят, допомагають їм пристосуватися до нових умов життя. Це лікарі-неонатологи, до яких і належить Тарас Касянюк, що працює в акушерському відділенні  КП «Володимир-Волинське ТМО».
Спеціальність неонатолога порівняно нова, хоч насправді уже відома. Просто в режимі старої медицини вона входила в обов’язки лікаря-педіатра. Нині цей фах виділився в окрему галузь. 
Тарас Володимирович народився 1978 року у Львові в родині інженерів. У сім’ї всі любили точні науки, але Тараса цікавила медицина. Саме в ній він бачив сферу спілкування між людьми, в якій найбільш відчутні радості, тривоги і болі. Отож після школи став навчатися у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького на факультеті педіатрії. У 2002 році закінчив навчання, інтернатуру проходив на базі Луцької обласної дитячої лікарні. Після цього отримав направлення у Володимир-Волинську лікарню, де за призначенням головного лікаря став працювати в пологовому будинку.
- Скажу відверто, що ніколи не думав працювати в пологовому будинку, але тепер не жалкую, - зізнається Тарас Володимирович. – Ще зі студентської аудиторії запам’ятав слова про те, що діти – найкращі пацієнти, бо з ними дуже просто спілкуватися, їх легко зрозуміти. Навіть можна почути немовля, яке щойно народилося, бо воно своїм криком уже дасть зрозуміти, чи це здорове вітання світу, чи його щось турбує. Користуючись нагодою, хочу скласти щиру подяку Анатолію Панасовичу Хомюку, лікарю-педіатру, який мене багато чого навчив, передав свій досвід і знання. 
Тарас Володимирович вважає, що йому випало працювати в досить сприятливий час, коли змінилися підходи до лікування, зокрема до педіатрії та акушерства. Нині в палаті тільки одна мама з дитинкою, і це правильно, оскільки менший ризик виникнення інфекції від контакту. Жінка під час пологів може сама собі вибрати позу, яка їй здається найбільш зручною. Створено тепловий ланцюг для діток.
- Можливо, у когось це викличе саркастичну посмішку, але я передусім лікар і скажу, що бути присутнім при пологах дуже цікаво, - продовжує розмову Тарас Касянюк, – адже це найдивовижніший процес, який є в природі – народження нового життя. І ти як лікар не просто спостерігаєш, а вже несеш відповідальність за те, щоб це маленьке життя здійснилося, щоб не зазнало  травми, болю. Я маю справу зі всіма новонародженими дітками. Із перших хвилин їхньої появи на світ повинен послухати серцебиття, дихання, проаналізувати активність. Якщо виявляємо негаразди, шукаємо негайно причину. 
В акушерському відділенні створені всі умови для того, аби добре і комфортно почувалися як мами, так і малята. Придбано апарат для виходжування діток, які народилися передчасно або мають певні відхилення від норми. Неонатолог обслуговує немовлят від моменту народження до 28 днів. За цей час дитинку потрібно відгородити від інфекцій, привчити до харчування біля мами, тобто навчити брати груди, оскільки грудне харчування є особливо важливим. Також лікар-неонатолог докладає максимум зусиль задля того, щоб дати відсіч дитячий смертності, яка найчастіше забирає життя невиношених немовлят. 
- Нині ми намагаємося в межах розумного використовувати старі забуті методи педіатрії та акушерства. Пригадаємо, як народжували наші прабабусі. Уже майже класикою стали пологи під час жнив під копною, - з усмішкою каже Тарас Володимирович. – Звичайно, я не закликаю до подібних експериментів, але слід усе-таки покладатися і на певну допомогу самої природи, пам’ятати про рух під час вагітності, помірне фізичне навантаження, перебування на свіжому повітрі. 
Медик розповідає, що останнім часом у відділенні різко зменшилася смертність діток. Тут використовують нові технології в лікуванні, зокрема породілей і немовлят. Неонатологічна служба працює цілодобово. У лікаря постійно при собі телефон. 
Тарас Володимирович мешкає в селі Підгайці, дуже любить ліс, збирання грибів, захоплюється їздою на велосипеді. За період життя на Волині полюбив наш озерний край. Обожнює подорожі, уже відвідав Нідерланди, Польщу, Німеччину. Одружений, татко двох дітей. Саме час, проведений із дітками, вважає своїм найбільшим захопленням. 
- Я хочу побажати майбутнім мамам народжувати тільки здорових діток, але задля цього потрібно дбати про себе. Дитинка в утробі відчуває, як мама про неї дбає, чи правильно харчується, що не переживає через зайві проблеми. Повинні дбати й татусі про мам і про немовлят. А ми, лікарі, завжди поруч, завжди готові прийти на допомогу. Готові зустріти дитинку, яка приходить у цей світ, із радістю і любов’ю, недаремно наш медичний заклад має статус «Лікарня,  доброзичлива до дитини».
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Категорія конкурсу: 
Набрано голосів: 
1
Vote up!

 

           Ціна одного голосу 10 грн. Оплатити, щоб кнопка стала активною.

 

Коментарі