На факультеті журналістики Університету ІІІ віку тривають цікаві зустрічі з людьми різних професій. Нещодавно в нашу аудиторію завітали двоє молодих людей у службовій формі. Першою привіталася вродлива струнка дівчина – провідний інспектор Володимир-Волинського міськрайонного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області старший лейтенант Оксана Скакун. Її колега – інженер технічного пожежного нагляду державної пожежно-рятувальної частини №7 старший лейтенант Тарас Малащук. Звичайно, що гостей відразу засипали запитаннями.
-Пані Оксано, що входить у Ваші службові обов’язки?
-Як інспектор я зобов’язана перевіряти підприємства різної сфери діяльності, як державні, так і приватні, а також комунальні та навчальні заклади на предмет дотримання вимог Правил пожежної та технічної безпеки, проводити роз’яснювальну і профілактичну роботу серед населення і на підприємствах щодо дотримання Правил пожежної безпеки. Під час цілодобового чергування в разі виникнення пожежі разом з командою виїжджаю на ліквідацію, щоб скласти матеріали за фактом, встановити ймовірну причину виникнення загорання і скласти акт.
-Чи для Ваших тендітних дівочих плеч це не заважка ноша?
-Так, робота не з легких, працюю у чоловічому колективі, але відчуваю підтримку, допомогу. Колеги діляться досвідом.
-Яка кількість працівників у вашій організації?
-42 працівники, з них 9 людей перебувають на цілодобовому чергуванні по змінах.
-Яким технічним оснащенням володіє частина?
-На озброєнні підрозділу п’ять одиниць техніки: три автоцистерни, автодрабина і аварійно-рятувальний автомобіль. Є ще два резервні.
-Розкажіть, будь ласка, про себе.
-Народилася 1992 року у Володимирі-Волинському. Закінчила Львівський держуніверситет безпеки життєдіяльності. На посаду провідного інспектора заступила у званні лейтенанта служби цивільного захисту, через рік отримала звання старший лейтенант. Незаміжня.
-Чим захоплюєтесь у вільний час?
-Багато читаю різноманітної літератури, в тому числі технічної, займаюся спортом. Дуже люблю готувати, особливо випікати торти і тістечка.
-Які дії чергового караулу, коли надійшов сигнал тривоги?
-Караул у складі 8 службовців негайно в межах 21 секунди одягає бойовий одяг і виїжджає за викликом. На місці начальник караулу оцінює ситуацію і приймає рішення. При наявності задимлення одягаються спеціальні апарати із затисненим повітрям, які захищають органи дихання та зору. При необхідності диспетчер викликає інші служби: аварійну газову, швидку медичну, поліцію, електротехнічну службу тощо.
-А чим займаються чергові караульні, коли немає викликів?
-За відсутності викликів, згідно з розпорядком дня, персонал займається службовою підготовкою та вдосконаленням практичних навичок. На території частини є спеціальні тренувальні майданчики і навчальна вежа.
-А що Ви б хотіли порадити всім читачам і відповідальним за безпеку на підприємствах?
-У першу чергу дотримуватися Правил пожежної безпеки, проводити роботу з дітьми і слідкувати за ними. На підприємствах не слід нехтувати тренувальними заняттями. Всі працюючі мають добре знати план евакуації з приміщення, а також вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння.
На завершення зустрічі Тарас Малащук за допомогою проектора продемонстрував і прокоментував серію кольорових слайдів, на яких ми могли побачити сучасну автотехніку, екіпіровку пожежників, а також індивідуальні засоби захисту і технічні новинки.
Степан Войтович, студент факультету журналістики Університету ІІІ віку
Коментарі