«Ні у Володимирі, ні у Нововолинську захворювань на кір немає, і вакцини проти хвороби достатньо»

Стверджують завідувач дитячого відділення ТМО княжого міста Галина Хомюк та головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги міста гірників Ольга Попіко.
Відмова від вакцинації зле пожартувала з українців: за два тижні нового року, за даними МОЗ, жертвами кору стали 1285 дорослих і дітей, тоді як протягом усього минулого року таких хворих було 4782. Восьмеро людей, серед яких троє дітей, померли. У той же час в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що епідемії кору в Україні немає, а є спалах хвороби, який спричинила інфекція, що прийшла до нас із Румунії. Головна причина спалахів кору, за її словами, – низький рівень вакцинації. Більшість захворілих – понад 86% – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).
За інформацією в.о. директора обласного лабораторного центру Наталії Янко, на Волині на кір захворіло 43 людини, 77 відсотків із них –діти. Інфекцію виявили у шести районах області. Найбільша кількість хворих – у Луцьку (27 випадків). Решта – у Ківерцівському, Луцькому, Іваничівському районах. Три випадки захворювання на кір днями було зафіксовано і в Ковелі, а у с.Піща Шацького району шість мешканців захворіли на гепатит А. Серед них двоє дітей. Тому існує загроза поширення інфекції, а також і ризик загострення епідеміологічної ситуації. А от Володимир-Волинський та Нововолинськ ця пошесть поки що обминула.
-На сьогоднішній день у місті та районі не виявлено жодного випадку захворювання на кір, є лише випадки захворювань на ГРВІ і ГРЗ, – зазначає завідувач дитячого відділення ТМО Галина Хомюк. – Вакциною ми повністю забезпечені. Вакцина якісна, бельгійського виробництва. Як тільки кількість доз досягає 20-ти, ми подаємо заявку, і нам її відразу ж доставляють. Ажіотажу щодо вакцинації немає, щеплення відбуваються у звичайному плановому режимі. Не забуваємо ми і про профілактичну роботу в дитсадках, де були випадки захворювань на скарлатину, та у школах, роз’яснюючи дітям і дорослим про небезпеку захворювань на кір, ускладнення, які можуть виникнути внаслідок цієї хвороби та інших інфекційних недуг, і необхідність проведення щеплень.
Немає, за словами завідувача інфекційного відділення ТМО Оксани Чиляк, хворих на кір і серед дорослого населення Володимирщини.
Як пояснила головний лікар ЦПМСД Ольга Попіко, у місті гірників теж проходить планова вакцинація дітей, великих черг у дитячому відділенні немає, якісною бельгійською вакциною медики забезпечені в повному обсязі, випадків захворювань на кір чи гепатит А не виявлено.
-Гадаю, цьому немало посприяло активне висвітлення проблеми у ЗМІ, які раніше завдали нам чимало шкоди, поширюючи інформацію про загрозу від щеплень, а тепер пропагують необхідність вакцинації, - зауважила Ольга Олександрівна.
Валентина Савчук, м. Володимир-Волинський – м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі