Незважаючи на відсутність кворуму, міська громадська рада обговорила питання пішохідних переходів

20 травня у приміщенні міської ради зібралася на чергове засідання громадська рада міста. Насамперед її члени хвилиною мовчання вшанували пам’ять керівника ГО «Захисник» Григорія Спиридоновича Кальчука.
На порядок денний виносилося 4 основних питання: щодо добудови багатоквартирного будинку на вулиці Академіка Глушкова 42а; щодо облаштування пішохідних переходів у місті; щодо екологічної ситуації у місті; щодо створення комісії з виділення земельних ділянок для учасників АТО. Однак цього дня через відсутність з певних причин більшості членів громадської ради не вистачало кворуму для прийняття відповідних конструктивних рішень, а тому за пропозицією голови ради Романа Мартинюка вирішили заслухати і обговорити інформацію з винесених питань.
Обговорення проблеми багатоквартирного будинку для військових на вулиці Академіка Глушкова, 42а багато часу не зайняло. Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук ознайомив членів ради з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 травня 2016 року №352-р «Про розподіл коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2101190 «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних сил України» на 2016 рік». Згідно з цим розпорядженням на будівництво 44-квартирного житлового будинку на вулиці Академіка Глушкова, 42а у Володимирі-Волинському виділено 7700 тисяч гривень. Крім того, 823,2 тисячі гривень виділено на реконструкцію будівлі медичного пункту №112 у військовому містечку №1 під 4-квартирний житловий будинок. Як зазначив Ярослав Матвійчук, на виконання розпорядження Кабміну потрібно провести тендерні процедури, а це займе близько трьох місяців. Тому керівництво міста звернеться до облдержадміністрації з проханням тримати питання на контролі та прискорити цільове використання коштів.
Із другого питання інформацією поділився начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Віктор Фіщук. Він повідомив, що вдалося добитися фінансування на реконструкцію вулиці Ковельської. Спільно з обласного та міського бюджетів виділено по 700 тисяч гривень. І 1400 гривень виділила держава. Готується тендерна документація, згідно з якою передбачається повна заміна бордюрів, каналізаційних люків, колодязів, зупинок, стоянок. Стоїть питання про схему організації дорожнього руху. Слід вирішити, де мають бути розмітки і пішохідні переходи. Задля цього міська рада за свої кошти робить замовлення обласній службі дорожнього руху, яка розроблятиме відповідну схему відповідно до Державного статуту організації дорожнього руху. Вже зроблено аерофотозйомку вулиці, й питання буде винесене на обговорення громадськості. Проте заступник голови громадської ради Микола Гінайло мав власну думку щодо переходів як на вулиці Ковельській, так і в усьому місті. Майже годину пан Гінайло доводив присутнім, що у місті багато зайвих переходів і це спричинює гальмування транспорту та загазованість повітря. Правда, думка Миколи Архиповича викликала у багатьох присутніх іронічну посмішку, оскільки зведення до мінімуму пішохідних переходів викличе певний дискомфорт для громадян міста, але пан Гінайло твердо стояв на своєму, запевняючи, що зайва пробіжка від одного переходу до іншого піде на користь фізичному здоров’ю людей і згодом «вони звикнуть». Ярослав Матвійчук повідомив, що проект реконструкції вулиці Ковельської передбачає наявність велосипедної доріжки. Віктор Фіщук слушно зауважив, що для того, аби громадяни міста звикли до віддалених пішохідних переходів, потрібно ставити металеві турнікети.
Очевидно, у зв’язку з тим, що доповідач з екологічної обстановки у місті Інна Селіванова була відсутня, Микола Гінайло вирішив скористатися тим, аби на цілу годину прикувати увагу до своєї особи. Зрештою у людей увірвався терпець. Почувши зауваження на свою адресу, що в обговоренні питань слід дотримуватися певного регламенту, пан Гінайло, звинуватив присутніх у тому, що вони ходять на засідання заради «хрестика» і демонстративно покинув залу, пославшись на нелогічну в даній ситуації причину: «У мене немає часу».
Стосовно виділення земельних ділянок, то Роман Мартинюк повідомив, що ситуація складна. Є пропозиція створити комісію з вивчення цього питання і шукати діалог із сільськими територіальними округами та сільськими радами.
У кінці засідання секретар громадської ради Андрій Грищук звернувся із проханням звільнити його із займаної посади.
На думку членів громадської ради, відсутність кворуму викликана незадовільним рівнем поінформованості щодо дати і часу засідань. Складається враження, що керівництво громадської ради не зацікавлене у поінформованості своїх членів.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі