Незадовільний стан багатоповерхівок району, або Чому люди не поспішають створювати ОСББ

Восьмого вересня відбулося засідання колегії Володимир-Волинської РДА. Про хід підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період доповідав начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації Петро Чуцький. Він зазначив, що дане питання перебуває на особливому контролі РДА. У свою чергу органи місцевого самоврядування району розробили заходи з підготовки до зими, і більша частина запланованого вже виконана. Ситуація в районі значно краща, ніж в аналогічний період минулого року. Добре відремонтовані школи гідно зустріли дітей 1 вересня, у багатьох закладах проведені заходи з енергозбереження. До роботи в осінньо-зимовий період заклади освіти готові повністю. У належному стані перебувають ФАПи та адмінприміщення, чого не скажеш про заклади культури. Лише 29 з них (трошки більше половини) опалюватимуться у холодний період. Особливе занепокоєння викликає стан багатоквартирних будинків, особливо в Устилузі та Сусвалі. У багатьох з них поламані вхідні двері, протікають дахи, є проблеми з каналізацією та димарями. Голова РДА Наталія Василець наголосила на доцільності створення в багатоповерхівках ОСББ, тим більше, що діють державні програми підтримки об’єднань співвласників житла. Для цього потрібно активніше інформувати населення про переваги ОСББ на прикладі с.Льотниче, де створені та працюють такі об’єднання, протягом 2-3 тижнів провести семінари-навчання для жителів цих будинків безпосередньо на місцях. А причину того, що люди не поспішають створювати ОСББ, озвучив голова комунгоспу Оваднівської сільради Микола Тріль: «Мешканці багатоповерхівок не вірять обіцянкам влади про підтримку і бояться, що самостійно не потягнуть наведення ладу, бо надто багато проблем».
На завершення доповіді Петро Чуцький зауважив, що на території району утворилася велика заборгованість зі сплати за енергоносії. Якщо проплати підприємств становлять 95%, то борг населення тільки за газ складає біля 5млн.грн. Найбільше боржників у Зимному, Устилузі, Овадному. Петро Андрійович закликав очільників громад провести роботу з населенням задля покращення ситуації та повідомив, що підприємства-надавачі послуг мають право перекривати боржникам подачу енергоносіїв, а за повторне підключення доведеться додатково сплачувати великі суми.
Рішення колегії з першого питання наступне: прискорити виконання прийнятих заходів з підготовки до зими, забезпечити своєчасну підготовку житла самотніх престарілих громадян, подбати про тверде паливо для них, терміново розпочати підготовку до експлуатації в осінньо-зимовий період багатоповерхівок, при коригуванні бюджету забезпечити кошти на паливо для снігоочисної техніки, заготовити в необхідній кількості піщано-сольову суміш для посипання тротуарів під час ожеледиці, вжити заходів щодо повного погашення заборгованості за комунальні послуги. Про хід виконання цієї роботи відповідальні особи мають інформувати РДА двічі на місяць до 15 жовтня.
Також на розгляд колегії виносилося питання про ефективність використання коштів районного бюджету, що виділяються на виконання місцевих та регіональних програм. Начальник управління фінансів РДА Олена Бондарук зазначила, що у районі фінансується виконання 24-ох програм. На це було виділено загалом 2млн. 629тис.грн. За 8 місяців 2016р. на виконання місцевих програм використано 799879грн. – 28,8% до виділених бюджетних асигнувань на рік. Також ішлося про те, що на виконання програми забезпечення житлом дітей-сиріт цього року ще не використано ні копійки. Під загрозою використання коштів, виділених на будівництво дитячих майданчиків, які потрібно освоїти до кінця року.
Про стан забезпечення в районі контролю за своєчасною та не нижче визначеного мінімального розміру заробітною платою, легальною її виплатою на підприємствах та у суб’єктів підприємницької діяльності району доповідала Алла Кузьмич – заступник начальника районного управління соцзахисту населення. А керівник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Бігун виступила з інформацією про хід виконання районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки. Із кожного з цих питань колегією ухвалені відповідні рішення.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі