«Невже люди стали такими жорстокими, що тільки вміють все нищити на своєму шляху»

Під Новий рік ми зичимо одне одному щастя і радості. Та чи можливо це у світі, де панує стільки зла і ненависті? Аби зробити життя кращим, приємним і комфортним, перш за все потрібно навчитися любити всіх, хто нас оточує – і не лише людей, а й тварин. Бо тільки там, де живе любов, немає місця жорстокості.
«На душі стільки тривоги і болю, що неможливо більше мовчати, дивитись на це все і робити вигляд, що так має бути. Люди!!! Схаменіться, подумайте, що ви робите. Скільки має бути жорстокості і зла до братів наших менших?! Вони від вас чекають допомоги, терпіння, доброти. Господь послав їх на землю, щоб ми стали добрішими і людянішими. Я не думаю, що коли ми їх відловлюємо і вбиваємо на смітниках, то так вирішуємо проблему, яка стоїть перед нами. Все живе множиться і хоче жити. Це закон.
Стерилізація і допомога братам нашим меншим – ось чого вони чекають від нас, людей. Подумайте про свою душу, а не про гаманці, допоможіть їм. Бізнесмени, меценати та всі більш заможні люди, робіть добро. Наші волонтери ніяк не можуть достукатися до ваших сердець. Невже люди стали такими жорстокими, що тільки вміють все нищити на своєму шляху. Прошу вас, заклинаю – опам’ятайтесь! Все хоче жити, як і ми з вами.
Прошу Бога, щоб більше було таких людей, як Аня Доскоч, з якою мала нагоду познайомитися. Ми разом рятували собаку – і нам це вдалося. Було б більше таких, як вона. Це людина з безмежною душею і добротою. За будь-якої нагоди ми будемо рятувати всіх, всіх тварин, які цього потребують.
Приєднуйтесь! Нам так потрібна ваша допомога, ваша милість».
Це звернення до всіх нас написала жителька Володимира Лана Стась. Ми запросили Лану Володимирівну до спілкування, аби детальніше дізнатися, що спонукало жінку написати ці рядки, бо вони, по суті, – крик душі. Так ми познайомилися з пані Ланою та її мамою Катериною Михайлівною Пісцо.
«Здається, що не собаки у нас живуть, а ми у них»
Ці жінки дуже люблять природу і все живе, що нас оточує довкола. Основне хобі їхнього життя – собаки. У своїй міській двокімнатній квартирі вони уже впродовж 15-ти років розводять французьких бульдогів. Зараз у них проживає двоє чарівних представниць цієї породи, 9-річна Фіона та 6-річна Ніколь.
-Наші собачки – учасники всіх виставок, що проводилися у нашому місті, а також багатьох Всеукраїнських і навіть міжнародних. Наприклад, Ніколь у 2010 році на престижних змаганнях на кубок Лемберга серед тисячі собак виборола третє місце, а її потомство, як і Фіонине, стало улюбленцями собаководів у різних куточках України, також у Німеччині і США, - розповідає Лана Володимирівна.
Своїм чотирилапим красуням мама з дочкою віддали більшу за площею кімнату в помешканні, адже коли собачки приносять потомство, чисельність бульдогів в їхній оселі сягає 16-ти особин. Тож їм потрібен простір.
-Нам іноді здається, що не собаки у нас живуть, а ми - у них, - жартує Катерина Михайлівна.
Розведення собак – справа непроста, бо цуценята потребують ретельного догляду і багато уваги. За ніч їх потрібно кормити по три, а то й по чотири рази, вже не кажучи про приготування їжі, вигули, гігієнічні заходи, щеплення та багато іншого. Тут мало просто любити тварин, а й потрібно багато знати і вміти. А мої співрозмовниці повною мірою відповідають цим вимогам, бо вони – особистості різносторонні.
Катерина Михайлівна за фахом медсестра. Жінка проводить медичні маніпуляції не тільки тваринам, а й багато допомагає людям. Вона небайдужа до чужої біди і завжди спішить на допомогу. Так недавно пані Катерина врятувала життя лежачій сусідці літнього віку. А ще жінка захоплюється городництвом – на своїй ділянці у селі вирощує незвичайні й рідкісні овочеві культури.
Лана Володимирівна, як і мама, теж навчалася у медучилищі. Крім цього, закінчила курси перукарського мистецтва – вміє нарощувати вії, волосся, нігті й робити художній манікюр, а ще є офіційним дистриб’ютором фірм «Амріта» та «Оріфлейм».

Чому бродячих псів у місті стало менше
-Що примусило Вас написати звернення до жителів міста щодо жорстокого поводження з тваринами, - запитую пані Лану.
-Раніше по місту ходили великі зграї бродячих собак, а останнім часом їх стало значно менше. Оскільки у Володимирі немає притулку, куди б їх могли забрати, це наштовхує на моторошні підозри, що тварин відловили і знищили. А підстав так думати безліч.
Лана Володимирівна розповіла про жахливі історії, свідком яких була особисто. Так, місяці два тому на вулиці Луцькій авто збило собаку. У тварини була перебита лапка, яка буквально висіла на шкірі. Це побачили сусідські дівчатка і покликали пані Лану як медика на допомогу. До рятування песика долучився ветеринарний лікар Сергій Тернов, який безкоштовно зробив дуже складну операцію, при якій Лана була асистентом. Розтрощену кістку зібрали по шматочках. Зараз собачку утримує волонтерка Ганна Доскоч у себе вдома і на власні гроші купує необхідні медикаменти для реабілітації.
Ще одну собачку минулого року знайшли на вулиці Луцькій навпроти аптеки. Травмована машиною тварина одиноко лежала на дорозі. Була вона паралізована, з двома великими ранами на голові. Мої співрозмовниці забрали собачку і влаштували у себе в підвалі. Довгих 9 місяців вона була лежачою, а Сергій Тернов її виходжував. Уже майже півроку тварина пересувається сама і продовжує жити у своїх рятівниць.
А якось просто на проїжджу частину дороги хтось виставив коробку з шістьма маленькими кошенятами. Лана Володимирівна з мамою забрали малечу, на подвір’ї зробили буду, опікувалися ними. Спочатку кормили з піпетки. А одного дня, коли прийшли годувати кошенят, побачили, що чотирьом з них якийсь нелюд повідрубував лапки. Двоє врятувалися, бо встигли втекти.
-Часто рятувати тварин допомагають представники МНС, - продовжують розповідь жінки. – Уже цього року був випадок на подвір’ї будинку №101 на Луцькій, коли працівники служби надзвичайних ситуацій витягли з глибокої ями песика, який випадково туди потрапив і три доби жалібно скавчав, аж поки знайома не повідомила нам про це. Звільнена з пастки тварина одразу чкурнула, бо, мабуть, мала господарів.

Місць для вигулу домашніх улюбленців у Володимирі не визначено
У «Правилах утримання собак у м. Володимир-Волинський», затверджених міськвиконкомом у 2008р., немає розділу з інформацією про те, де у місті можна вигулювати собак. Натомість є список заборон, яких повинні дотримуватися власники псів. Отже, забороняється приводити собак у приміщення магазинів, заклади громадського харчування, охорони здоров’я, культури, освіти, на території дитячих майданчиків та місця, де є відповідні застереження, а також в громадський транспорт загального користування.
Забороняється вигулювати собак особам у стані алкогольного сп’яніння.
Собаки, крім дрібних порід, повинні супроводжуватись особами від 16 років та бути в намордниках і на повідках.

Які породи собак найкращі для утримання у міських квартирах
Катерина Пісцо рекомендує тримати у квартирах басетів – рудих, спокійних собачок, які навіть можуть бути няньками для дітей. Добре підходять для квартир пекінеси. За ними легко доглядати, вони домашні, їх менше потрібно дресирувати. Якщо є можливість, можна придбати йоркширського тер’єра. Іграшкою для дому стане рідкісна мальтійська болонка, але вона дуже вибаглива до їжі та примхлива. Популярні для утримання в домашніх умовах мопси. З великих порід краще вибрати дога – флегматичного за темпераментом, але надійного друга. Також не розчаруєтеся англійським бульдогом – розумною собакою-слідчим.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі