«Необхідно щоденно вживати вітамін D для гармонійного функціонування організму людини», - каже дільничний лікар-педіатр Марія Коваль

На даний час поширеним захворюванням серед немовлят є рахіт, спричинений нестачею в організмі малюків вітаміну D.
Досі до кінця не вивчена дія вітамінів на організм людини, хоча факт, що вони життєво необхідні, вже незаперечний. Ці органічні сполуки поряд з гормонами і різноманітними ферментами є регулятором багатьох процесів, які відбуваються в нашому організмі. Вітаміни потрібні нам в невеликих кількостях, але надходити вони повинні постійно. Основне джерело вітамінів – їжа. Нестача цих сполук в організмі людини може викликати різні стани, які об’єднані загальним терміном «авітаміноз».
Дільничний лікар-педіатр Володимир-Волинського ТМО Марія Коваль детально розповіла про вітаміни групи D.
-Чи можливо отримати денну дозу вітаміну D, харчуючись 3-4 рази на добу?
-На даний час ніякі харчові продукти не здатні забезпечити денну норму цього вітаміну. Погана екологія, виснажений хімікатами ґрунт – усе це є причиною неякісних продуктів харчування.
-Як же можна отримати цей корисний вітамін?
-Його практично немає у продуктах рослинного походження. Найбільша кількість вітаміну D міститься в таких продуктах: риб’ячий жир, печінка тріски, варена яловичина, деякі види грибів, оселедець і ще кілька видів риби. Додатковими джерелами вітаміну D можуть стати молочні продукти і яйця, зокрема яєчний жовток. На жаль, молоко не завжди містить цей вітамін або його вміст там вкрай незначний. Наприклад, 100 грамів молока може містити в собі не більше 0,05мг вітаміну D або не містити його зовсім, враховуючи теперішні умови виробництва і реалізації цього продукту. Деякі овочі також мають вітамін D, проте овочі, вирощені в парниках, містять його набагато менше, тому що крізь скло парникових рам погано проникають сонячні промені. Хороший спосіб отримати достатньо вітаміну D – включення риби, зернових і бобових продуктів у свій щотижневий раціон.
-Дозу вітаміну D можна отримати лише за рахунок продуктів харчування?
-Найкращим способом, звичайно ж, є проведення часу на сонечку. Проста прогулянка під сонячним світлом допоможе вам наситити організм таким необхідним вітаміном. Жінкам зі світлою шкірою потрібно витрачати близько 20 хвилин на день на прогулянку, найкраще під ранковим або вечірнім сонцем. Власницям смаглявої шкіри час потрібно збільшити у 2 рази.
-Цей вітамін потрібен для регулювання фосфорно-кальцієвого обміну. Чим характеризується нестача цього вітаміну у дітей?
-Нестача вітаміну D закінчується рахітом.
-Що ж таке рахіт? Як можна попередити це захворювання у дітей?
-Щоб зростаючий організм формувався правильно, йому потрібен цілий комплекс вітамінів і мінеральних речовин. Більшу їх частину дитина отримує при грудному вигодовуванні або годуванні адаптованою сумішшю. Але потреба у вітаміні D не завжди заповнюється, і в разі недотримання цих правил багато мам знають не з чуток, що таке рахіт. Це патологія, характерна для дітей раннього віку. Рахіт у дітей виникає при нестачі в організмі вітаміну D, який необхідний для підтримки балансу кальцію і фосфору. При цьому уражується опорно-руховий апарат дитини, внутрішні органи, нервова, а також ендокринна системи.
-Чи можна вилікувати це захворювання самостійно?
-У будь-якому випадку, вітаміни при рахіті повинен призначати лікар, він же підбере вид препарату, його дозування, визначить терміни лікування.
Потрібно розуміти, що єдиною можливістю уникнути дефіциту вітамінів і пов’язаних з цим захворювань може бути не тільки раціональне правильне харчування, але й прийом необхідних препаратів для збагачення організму усіма необхідними вітамінами. Тільки у здоровій їжі усі необхідні речовини містяться в ідеальних пропорціях та комбінаціях, і цього неможливо домогтися в лабораторії. Проте на даний час хіміки, фармацевти, виробники штучних продуктів харчування вже повноцінно зможуть скласти конкуренцію природі в тому, що стосується створення їжі для людини.
Юлія Оберук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі