Найпоширеніший спосіб зберігання картоплі – у погребі

Картоплю можна закласти в ящики з невеликими отворами або висипати на підлогу шаром не більше 1,5м, щоб до бульб вільно проходило повітря і випаровувалася зайва волога. Це захистить її від загнивання. Іноді бульби перекладають листям горобини, бузини, гіркого полину або папоротнику. І тим не менше хоча б раз на місяць перевіряйте стан вашого врожаю.
Температуру в погребі чи підвалі треба підтримувати з урахуванням сортових особливостей картоплі. Доступ повітря повинен бути вільним, відносна вологість – не менше 85%. Поставте у сховищі ємність з негашеним вапном, насипте на дно погреба щебінь або гальку шаром до 0,5м. Не зайвим буде нагадати, що приміщення для зберігання картоплі має бути темним. Перед закладанням картоплі сховище необхідно вимити, якщо потрібно – відремонтувати , а також продезінфікувати розчином кухонної солі (20г на 1л води).
Для знезараження також можна використати димові завіси з гіркого полину. Надимівши в погребі травою, щільно зачиніть двері, а через добу ретельно провітріть приміщення. Всі дерев’яні частини льоху (сходи, стелажі, елементи стін) обробіть розчином мідного купоросу (10%). Після обприскування льох необхідно висушити. А ще можна спалити в льосі кілька сірчаних шашок. Сірчистий газ вб’є всіх шкідників. Візьміть металеву підкладку, покладіть на неї шашку, запаліть в льосі та швидко його закрийте. Через дві доби льох треба провітрити. Картоплю поміщають у сховищі, коли встановиться прохолодна погода і середньодобова температура повітря зрівняється з температурою в погребі. Закладена на зберігання картопля повинна бути очищена від землі – це поліпшить доступ повітря до бульб і знизить її захворюваність. Просушування картоплі перед закладкою знизить втрати через хвороби.
Надалі дуже важливо не допустити проникнення води у сховище. Для цього необхідно використати різноманітні будівельні матеріали, що забезпечують хорошу термоізоляцію.
Восени вентилювання сховища проводиться зовнішнім повітрям. Засувка для забору зовнішнього повітря відкривається, а засувка, за допомогою якої повітря зі сховища виходить назовні, навпаки, повинна бути закрита.

Розділ новин: 

Коментарі