«Навіть помираючий має право на достойне життя без болю»

Саме ця думка була головною тезою круглого столу, який відбувся минулої п’ятниці у приміщенні Нововолинської міської ради за участю представників влади, медицини, соціальних служб та церковно-благодійних організацій. Мета заходу – створення мережі та налагодження партнерських стосунків між органами і структурами державної та місцевої влади, громадськими організаціями і церквою для алгоритму надання хоспісної допомоги та якісних соціальних послуг невиліковно хворим людям і членам їхніх родин. Відбулася також презентація ескізного проекту Волинського обласного благодійною фонду «Карітас-Волинь» – «Центр паліативної допомоги у Нововолинську», який планують втілити у життя на базі приміщення колишньої десятирічки у селищі Жовтневому. До речі, мобільна хоспісна бригада «Карітасу», створена за фінансової підтримки міжнародного благодійного фонду «Відродження», вже діє на теренах міста гірників із 13 листопада минулого року. Маючи сучасне медичне обладнання, вона регулярно виїжджає до старих, одиноких і важко хворих людей, проводить лікарські обстеження, допомагає в домашніх справах, доставляє продукти, ліки, гуманітарну допомогу, а при необхідності – супроводжує їх у потрібні установи.
-Наша мета – максимально полегшити життя пацієнта на його фінальній стадії: позбавити людину від фізичних і моральних страждань, зберегти її людську гідність, а також надати адекватно допомогу рідним і близьким помираючого, - наголосив о.Володимир Кметь.
Своїм досвідом із надання паліативної допомоги з присутніми поділилися керівник Вінницького обласного ГО «Конгрес «Сталість» Віталій Полонець, керівник проекту паліативної допомоги благодійної організації «Янгол милосердя» із Донецька Лариса Шилова, пастор церкви Святої Трійці ХВЄ Володимир Грицак і директор Територіального центру в сел.Жовтневому Валентина Журавська. В обговоренні проекту взяли участь лікар-онколог центральної міської лікарні Андрій Шеремета та головний лікар міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Попіка.
Валентина Савчук,м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі