«Навіщо розрили вулицю, якщо не збираються її ремонтувати?»

Таке запитання до міської влади ставлять мешканці вулиці Митіна, що у Володимирі-Волинському.
Вулиця Митіна майже на околиці Володимира, відразу за залізничним переїздом, що навпроти колишнього винозаводу. Оскільки вулиця межує з селом Острівок, то й сама швидше нагадує сільську, ніж міську. Вулиця дуже зелена, з гарними оселями, чепурними садками та пишними квітниками. Не вулиця, а справжній земний рай – тихий, несуєтний. Та псує цей рай жахливий вигляд самої дороги. На початку вулиці – незугарна заболочена яма. Щоб обминути її, особливо у негоду, потрібно їхати під самим подвір’ям Віри Зуєвої.
-Ось уявіть, як мені тут жити. Це ще погода, а як підуть дощі, та ще зі снігом, тут взагалі ні пройти, ні проїхати буде, - каже Віра Зуєва.
-На нашій вулиці було непогане покриття. Люди, як могли, гляділи свою вулицю, берегли дорогу, ямки власними силами засипали, завозили каміння, биту цеглу. За 15-20 років зробили непогану дорогу, а тут за день все порили і понищили, - розповідає Георгій Коханський.
Виявляється, у липні цього року на вулиці планувалися ремонтні роботи, у зв’язку з чим вирили ями і позсували на узбіччя землю. В негоду ці «бордюри» перетворюються на місиво. Але на цьому діло завмерло. Про обіцяний ремонт ніхто мови вже не веде.
-Вулиця після дощів перетворюється на потік, - продовжує Світлана Василевська. – Дітям важко добиратися до школи, а машинам – проїхати. Ви не уявляєте, що тут робиться під час негоди.
-Маленьких дітей у візочках неможливо провезти, Діти на велосипедах не можуть проїхати. Якщо не мали коштів, навіщо розпочинали цей ремонт? Кажуть, що потрібно мільйон гривень. Невже на вулицю, яка має 300 метрів довжини, потрібні такі кошти? – доповнює односельців Ірина Абрамова.
-Вважається, що живемо у міській зоні, а вулиця гірша, ніж в забутому селі. Ось сусідня ОТГ які дороги в Льотничому та Острівку зробила. У Володимирі інші вулиці ремонтують, а про нас забули, наче ми гірші, - обурюється Тамара Коханська.
Жителі вулиці неодноразово зверталися до міської ради і отримували відповідь про те, що не вистачає коштів.
-Тоді ми не розуміємо, навіщо розрили вулицю, якщо не збираються її ремонтувати? – в один голос запитують Ірина та Георгій Озіюки. – Була хороша вулиця. Ми самі її ремонтували, а тепер з неї зробили чорт знає що.
Детальніше розібратися із ситуацією допомогла вулична активістка Лариса Соколюк. Саме вона безпосередньо зверталася до міської ради, робила численні запити.
-Тут на вулиці дорога була дуже погана. Але в ті часи, коли владу у місті очолював Сергій Лесик, мій чоловік звернувся до нього – і він надав допомогу з ремонтом вулиці. Потім дорогу знову розбили, але допоміг Петро Саганюк. Він особисто відвідав нашу вулицю. Ну а влітку цього року вже з дорогою таке зробили, що важко передати словами. Широку гарну вулицю зробили вузькою і в негоду майже непрохідною. Я зверталася до міської ради, до нардепа Ігоря Гузя. І ось яку відповідь нещодавно отримала.
Документ з виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, датований 12.09.2017 року і підписаний міським головою, вартий того, аби його процитувати: «Ваше звернення до народного депутата України Гузя І.В. по питанню капітального ремонту вул. Митіна розглянуте у виконавчому комітеті. Згідно з рішенням Волинської обласної ради капітальний ремонт вулиці Митіна заплановано провести в поточному році на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів у розмірі 50х50%.
У відповідності до розробленої проектно-кошторисної документації вартість такого ремонту складає 1 мільйон 262 тисячі 134 гривні. В той же час вищезгаданим рішенням на виконання робіт передбачено лише 100 тисяч. Профінансувати виконання в повному обсязі за рахунок міського бюджету також немає можливості у зв’язку з необхідністю оплати вже виконаних робіт».
Коментарі, здається, зайві. Але залишається незрозумілим питання: тож заради чого зіпсували вулицю? Відповідь на нього редакції надав начальник житлово-комунального сектору міськвиконкому Віктор Фіщук.
-Ремонт вулиці Митіна планувався цього року, а тому розпочали певні види робіт. Кошти не надійшли, і роботи припинилися. Така доля, на жаль, п’яти вулиць, на яких планувалося провести ремонт. Проектно-кошторисна документація готова, і тому ремонтні роботи відразу продовжаться, як тільки надійдуть кошти. Якщо ні, доведеться залучати кошти з міського бюджету.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі