«Навчіть дітей берегти природу, і вони збережуть чистими свої душі»

Галина Аверкієва, вчитель Суходільської ЗОШ, виховала покоління природолюбів і екологів.
Якось один педагог жартуючи сказав, що серед учителів є аристократи. Коли до нього повернулися здивовані присутні, він пояснив: «Та це ж гео-графи. Ви подумайте. Всі – логи, а вони – графи». Це, звичайно, доброзичливий жарт, та вчителі географії дійсно чимось відрізняються від інших спеціалістів. Притаманний їм певний романтизм, що кличе у далекі мандри, зворушлива любов до природи, до рідного краю. А ще – нестримне бажання пошуків та відкриттів. Саме до таких географів і належить Галина Ярославівна Аверкієва, яка 40 років навчає географії у Суходільській ЗОШ.
Народилась Галина Ярославівна в селі Красностав 1957 року. Тут закінчила школу і вступила на відділення початкових класів до Володимир-Волинського педучилища. Закінчивши навчання, поєднала свою долю з Михайлом Аверкієвим, мешканцем села Суходоли, і педагогічний шлях розпочала в селі Дігтів. Через рік перейшла у Суходільську школу вчителем образотворчого мистецтва. Одночасно вступила на факультет географії Луцького педінституту. Галина та її однокурсники були першими ластівками щойно відкритого нового факультету вузу. Відтоді Галина Аверкієва – незмінний вчитель географії у Суходільській школі.
Географа не можна уявити без потягу до подорожей. Галина Ярославівна багато сама подорожувала, відвідала Прибалтику, Петербург, Болгарію, Румунію, Польщу, а також їздила на екскурсії з дітьми. Вже традиційними стали поїздки по Волині, у Карпати. Не без сміху вчитель пригадує, як підіймалася на вершину Говерли і все-таки досягла мети.
Уже багато років Галина Ярославівна спрямовує своїх вихованців на вивчення природи та історичних пам’яток рідного краю. Учні під керівництвом педагога створюють проекти, проводять різноманітні дослідження. Одним з кращих і найбільш вдалим виявився проект «Вода – це життя», який проводився у рамках Міжнародного конкурсу «Стокгольмський водний приз». Справжнім відкриттям стало те, що у дігтівському лісі знайшли унікальні коркові дуби (наукова назва – оксамит амурський). Слідкують юні екологи за станом місцевої річки Студянки. Пощастило розшукати людей, котрі пам’ятають, якою повноводною і навіть суднохідною була колись ця річка. А як боліло серце за криниці, в яких зникала вода. За допомогою батьків вдалося вияснити причину. Воду з джерела біля села Орані навіть самі возили на аналіз. А скільки цікавого дізналися діти про берізку, її дивовижні лікувальні властивості.
Працюючи над проектом «Стародавній Володимир», учитель та учні не тільки відвідали архітектурні пам’ятки районного центру. Вони дослідили, як поєдналися ці історичні джерела з рельєфом та природою Володимирщини.
За 40 років роботи Галина Ярославівна підготувала чимало талановитих учнів, які обрали професію педагога. Естафету улюбленої вчительки підхопили Дмитро Гаврилюк, Дмитро Гукало, Наталія Дячук, Лілія Матіюк, Оксана Вакула, Орися Морева. Нині Галина Ярославівна керує гуртком квітникарів-аранжувальників. Завдяки діяльності гуртка школа «розквітла» вишуканими ікебанами.
Галина Аверкієва – щаслива дружина і мати. Разом з чоловіком виховали трьох доньок. Найстарша Наталя – художник, працює флористом. Юлія закінчила Київський інститут дизайну і реклами. Молодша Любов чудово вишиває.
-Бог не послав мені сина, зате маю семеро онуків, справжніх мужчин, - посміхається Галина Ярославівна. – Онук Василько успадкував, очевидно, мої гени, мою любов до відкриттів та досліджень. Він сам посіяв зернятко яблуні, сам доглядав деревце, дотримуючись всіх технологій, як справжній садівник. А цього літа я спеціально посіяла льон, бо Василько започаткував власний проект «Як росла моя сорочка».
Галина Ярославівна – вчитель-методист, нагороджена багатьма грамотами як районного та обласного відділів освіти, так і МОН. Та найбільша для неї нагорода – відчуття вічного неспокою, романтизму дерзань і відкриттів, які вона відчуває від своєї праці.
-Я не уявляю свого життя без школи, хоч розумію, що неможливо уникнути невідворотного. Ось чому хочу навчити дітей головного – любити свою землю, берегти її. Я закликаю батьків і колег: навчіть дітей берегти природу, і вони збережуть свої душі. Світ стане кращим, якщо ми не втратимо людяності та збережемо душі чистими і добрими.
Нині десь там, у хороводі зодіакальних сузір’їв, господарюють Терези. Саме під цим знаком і народилася Галина Аверкієва, талановита особистість, справжній педагог і чудова людина. І хоч нещодавно відсвяткувала вона свій ювілей (не будемо лічити роки), та залишається чарівною жінкою, енергійною, із творчим неспокоєм, з душею, переповненою щирої любові до дітей, до свого народу, до рідної землі.
Антоніна Булавіна, с. Суходоли, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі