Настоятелі трьох церков завезли на Донбас понад дві тонни допомоги

Упродовж 17-20 лютого настоятелі Свято-Вознесенської церкви м.Устилуг о.Юрій Здебський, храму Святого апостола Іоанна Богослова с.Зоря о.Віталій Іванів та церкви Архістратига Михаїла с.Верба о.Борис Наумчук подолали три тисячі кілометрів, здійснивши нелегку поїздку на Донбас, зокрема в Авдіївку та інші населені пункти, щоб передати нашим бійцям понад дві тонни різноманітної гуманітарної допомоги.
-Устилузька Свято-Вознесенська церква під час трагічних подій в Україні стала справжнім волонтерським центром, - каже о.Юрій Здебський. – Сюди небайдужі жителі міста зносять допомогу для наших захисників на фронті. Координує цю діяльність громадська активістка, голова парафіяльної ради, союзянка Ніна Гук. З її ініціативи місцеві жінки зв’язали воїнам теплі речі, мешканці міста зібрали продукти харчування, у т. ч. багато вітамінної продукції: сухофруктів, часнику, цибулі та поживного сала. Приносили також і кошти, на які були закуплені необхідні на фронті знеболювальні та протизастудні медикаменти. Частину з цього ми віддали бійцям 24 розвідувальної бригади, які приїжджали в Устилуг на похорон загиблого побратима Сергія Свища. Крім цього, Устилузька міська рада нам передала 5 мішків з одягом та взуттям для різних категорій населення, що надійшли через інститут євроінтеграції з Республіки Польща. Усе зібране було розфасоване в окремі ящики, у кожний з них вклали іконки, листи та малюнки від школярів і вихованців дитячого садочка.
За інформацією о.Віталія Іваніва, аналогічну допомогу зібрали жителі сіл Зоря і Верба. Окрім продуктів харчування та теплого одягу, жителі Зорі приносили подушки, одіяла та засоби особистої гігієни. А завдяки організації настоятеля Вербської церкви о.Бориса Наумчука, який є головою батьківського комітету місцевої школи, учні навчального закладу сплели 30 метрів маскувальної сітки та зібрали теплий одяг військового зразка.
Понад дві тонни гуманітарної допомоги було завантажено у приватний бус о.Віталія Іваніва і зранку 17 лютого священики вирушили в дорогу. Пожертви на пальне зробили підприємець з Ворчина Володимир Карпюк, Білинське ТзОВ «Прогрес» та 2, 5тис.грн. передали небайдужі устилузькі парафіяни.
У Дніпропетровську до наших священиків підсів місцевий пастир о.Василь. Спочатку наблизилися до Авдіївки, що розташована поблизу Донецького аеропорту. Там зустрілися з бійцями 25 окремої аеромобільної бригади, де служить багато наших земляків. Хлопці супроводжували земляків спочатку в Авдіївку, а потім через Костянтинівку в Артемівськ. Вони підказували, де знаходяться безпечніші шляхи, які менше обстрілювалися. З їхньою та Божою допомогою вдалося проскочити без втрат.
-Нам треба було дістатися селища Покровського, щоб виконати особливе доручення жительки с.Зоря Марії Ліщук, - розповідає о.Віталій. – Син цієї жінки минулого року загинув під Волновахою, а в Покровському служить її зять Микола Сусь, житель с.Черчичі. Йому теща приготувала передачу. Однак у селище нас не пропустили – було перекрито трасу. Але зустріч все ж відбулася – Микола сам під’їхав до блокпосту.
Далі священнослужителі вирушили провідати військових у перший добровольчий військовий шпиталь ім.М.Пирогова, що розгорнувся на базі Артемівської міської лікарні. Серед його медперсоналу, який самотужки надавав першу допомогу та вивозив поранених з передової, служить лікарем уродженець Устилуга Андрій Гуга. Він радо зустрів земляків, показав шпиталь. Святі отці поспілкувалися з пацієнтами, освятили броньовані медичні автомобілі та вивантажили всю доставлену допомогу – її зголосилися розподілити працівники госпіталю, які знають, кому і де вона найбільше потрібна.
-Неможливо було стримати сліз, коли ми зустрілися з бійцями, які щойно повернулися з Дебальцевого, - діляться священики. – Багатьом з них через брак техніки довелося пішки долати 16 кілометрів під постійними обстрілами. Геть вимотані й виснажені, вони не втратили сили духу, спілкувалися і усміхалися. Серед них був устилужанин Андрій Ларін – близький родич загиблого в АТО Миколи Ларіна.
Вцілілі бійці, для яких цей день справді став другим днем народження, цілували хрести і просили сповіді, яка відбулася просто неба. На прощання священики подарували героям освячені на Стрітення свічки.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі