Настоятелі трьох церков завезли на Донбас понад дві тонни допомоги

Упродовж 17-20 лютого настоятелі Свято-Вознесенської церкви м. Устилуг о. Юрій Здебський, храму Святого апостола Іоанна Богослова с. Зоря о. Віталій Іванів та церкви Архістратига Михаїла с.Верба о. Борис Наумчук подолали три тисячі кілометрів, здійснивши нелегку поїдку на Донбас, щоб передати нашим бійцям понад дві тонни різноманітної гуманітарної допомоги. Вантаж зібрали жителі м. Устилуга, сіл Верба і Зоря. Крім цього Устилузька міська рада передала священикам-волонтерам 5 мішків з одягом та взуттям для різних категорій населення, що надійшли з Польщі. Усе зібране було розфасоване в окремі ящики, у кожний з них вклали іконки, листи та малюнки від школярів та вихованців дитячого садочка м. Устилуг.
Понад дві тонни гуманітарної допомоги було завантажено у приватний бус о.Віталія Іваніва і зранку 17 лютого священики вирушили в дорогу. Пожертви на пальне зробили підприємець з Ворчина Володимир Карпюк, Білинське ТзОВ «Прогрес» та 2, 5 тис. грн. передали небайдужі устилузькі парафіяни.
Спочатку святі отці наблизилися Авдіївки, що розташована поблизу Донецького аеропорту. Там зустрілися з бійцями 25 окремої аеромобільної бригади, де служить багато наших земляків. Хлопці супроводжували гостей спочатку в Авдіївку, а потім через Костянтинівку  в Артемівськ. Вони підказували, де знаходяться більш безпечні  шляхи, які менше обстрілювалися.
-Нам треба було дістатися селища Покровського, щоб виконати особливе доручення жительки с. Зоря Марії Ліщук, - розповідає о. Віталій. - Син цієї жінки минулого року загинув під Волновахою, а в Покровському служить її зять Микола Сусь, житель с. Черчичі. Йому теща приготувала передачу. Однак у селище нас не пропустили – було перекрито трасу. Але зустріч все ж відбулася – Микола сам під’їхав до блок-посту.
 Далі священнослужителі вирушили провідати військових у перший  добровольчий військовий шпиталь в Артемівську. У числі  його медперсоналу служить лікарем уродженець Устилуга Андрій Гуга. Він радо зустрів земляків, показав шпиталь. Святі отці поспілкувалися з пацієнтами, освятили медичні автомобілі та вивантажили  всю доставлену допомогу - її розподілять працівники госпіталю, які знають, кому і де вона найбільш потрібна.
-Неможливо було втримати сліз, коли ми зустрілися з бійцями, які щойно повернулися з Дебальцевого, - діляться священики. - Багатьом із них через брак техніки довелося пішки долати 16 кілометрів під постійними обстрілами. Геть вимотані і виснажені, вони не втратили сили духу, знаходили сили усміхатися. Серед них був устилужанин Андрій Ларін – близький родич загиблого в АТО Миколи Ларіна.
Вцілілі бійці, для яких цей день  справді став другим днем народження, цілували хрести і попросили сповіді, яка відбулася просто неба. Священики подарували  героям освячені на Стрітення свічки.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі