«Нашій школі в Суходолах можуть позаздрити навчальні заклади інших громад», - Ігор Пальонка

З початком децентралізації і утворення Зарічанської громади, перші зміни в ОТГ розпочалися зі створення нової опорної школи у селі Суходоли. Одразу ж придбали новий шкільний автобус для підвезення учнів з навколишніх сіл. Встановили твердопаливний котел. “І тепер у закладі взимку такий температурний режим, що вчителі, які у ній працюють по 20-30 років, не вірять, що це відбулося”, - розповідає голова Зарічанської громади Ігор Пальонка.
Сьогодні всі можуть спостерігати, як інтенсивно тривають роботи з будівництва сучасного спортивного поля зі штучним покриттям на території опорної школи. А зовні навчальний заклад повністю замінюють і утеплюють фасад, що відповідає усім будівельним нормам.
Опорна школа в Суходолах оснащена двома комп’ютерними класами, тут діє шість мультимедійних комплексів.
“Думаю, що інші школи в інших громадах можуть нам тільки позаздрити. Діти навчаються в дуже хороших умовах, - стверджує голова ОТГ. - Призупиняли ми роботу малокомплектних шкіл, але це був безболісний процес. Ми показували батькам умови, які є у нашому опорному закладі, зробили обмін досвідом. Завдяки тому, що й новий директор комунікабельний - Віктор Рупша, він сам інформатик, тому й загорівся змінами. І ми потроху підготували батьків, що вони самі дітей перевели в опорну школу. Ніде й не було інформації, що у Зарічанській громаді примусово закривають школи. Це не наш принцип роботи. Ми з людьми комунікуємо і все погоджуємо”.
Процес об’єднання згуртував жителів восьми сіл Зарічанської громади. Голова Ігор Пальонка розповідає, що люди вже раз повірили у зміни. Імовірно, підтримають вони їх і вдруге, коли рішенням кабміну ОТГ приєднають до Володимира-Волинського. А він і надалі відстоюватиме інтереси людей.
Ганна Марчук

Розділ новин: 

Коментарі