«Наш священний обов’язок перед мільйонами померлих від голоду земляків – наша пам’ять»

Щорічно у  четверту суботу листопада  в Україні відзначають трагічну дату – День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор 1932-1933 років –  безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, упродовж цих років від голоду померло від 7 до 10млн.  людей, понад третина з  них – діти. Щороку в цей день українці відвідують поминальне богослужіння і приносять символічні горщики із зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів, а о 16.00 запалюють свічки і ставлять їх на підвіконнях або на балконах, вшановуючи таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито.
Цьогоріч день вшанування жертв голодоморів припав на 26 листопада. Цього дня у міському Палаці культури міста гірників відбувся вечір-реквієм «Голгофа голодної смерті». До присутніх у залі звернулася керуюча справами міськвиконкому Вікторія Магдисюк:
-Наш священний обов’язок перед  жертвами усіх голодоморів – відверто подивитися в очі минулому в ім’я прийдешнього, - наголосила, вона. – Тож нехай цей скорботний день увійде в наші серця тихою молитвою, а наша пам’ять стане найвищим пам’ятником мільйонам українців, які померли страшною голодною смертю. Вона закликає кожного з нас пропустити крізь своє серце біль від спогаду про найважче випробування, яке випало на долю наших земляків. Нехай спогад про них гуртує нас, живих, додає сил та волі задля зміцнення власної держави.
Потім учасники заходу подивилися виставу «Чорні жнива», яку підготували вихованці Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості (керівник Марія Олійчук).
 Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі