Нас хочуть нагріти “благодійники” зі Сміли

В актовому залі школи №2 зібрано збори трудового колективу ВАТ «Теплокомуненерго» для обговорення робочих питань. Однак збори, організовані профспілковим комітетом підприємства, мали на меті почути думку своїх працівників. На початку слово для виступу надали директору Роману Лисюку. Він скаржився на відсутність державних субвенцій, наявність величезних боргів за газ перед державою, тиск з боку податкової і усю важкість його керівного становища з наведених вище причин. На «підтримку» керівника виступив голова земельної комісії та житлово-комунального господарства, депутат міської ради Руслан Мороз. Як міг, він «втішив» працівників: їм неймовірно всім «пощастило», бо знайшлися благодійники. У далекій Смілі Черкаської області фірма «Смілаінвест» у штаті тримає справжніх чарівників, які володимирське підприємство готові в оренду взяти, інвестиціями нагодувати, мільйонні борги погасити та навіть зарплатню працівникам-тепловикам підвищити. І все, здавалося б, прекрасно, але робочий колектив виступив категорично проти запропонованого «щастя».
Пан Мороз особисто мав відрядження у Смілу, він на власні очі бачив усі переваги надання послуг саме вже орендованим, а не комунальним підприємством. Намагався пояснити присутнім у залі, яким чином «Смілатеплокомуненерго» позбулася боргів: «От вони орендують, да? Беруть підприємство з боргами. А у них в Кієвє є дяді, коториє рєшають всі борги». Детальніше пояснити про саму систему теплопостачання (оновлену), користь інвестицій, гарантії захисту трудового колективу депутат не міг, хоча й виступав на публіку добрих півгодини. Однак запевнив, якщо раптом сміленські орендарі почнуть масове звільнення працівників колективу, депутатський корпус Володимира-Волинського буде категорично «проти». І одразу після сказаного згадав, як «гарно» налагоджено процес у Смілі. Там все комп’ютеризовано, тому замість двадцяти чоловік, як раніше, з роботою ідеально справляється два.
Зараз Володимир-Волинське ВАТ «Теплокомуненерго» в зимовий опалювальний період налічує 206 працівників, не опалювальний – 105. Серед них профспілкою було проведено опитування, чи хотіли б вони, аби комунальна власність стала орендованою. Опитування ще не завершене, але за кілька днів зібрано 120 голосів «Проти» і жодного «За».
Чому ж люди відмовляються від власних благ? Результатами смілянського господарювання щиро діляться завдяки інтернет-ресурсам мешканці Сміли та й сам колектив тамтешнього «Теплокомуненерго». Їм міський голова теж обіцяв грандіозні перспективи на майбутнє, якщо орендарем комунального підприємства стане «Смілаінвест». Однак, як тільки інвестори взялися «діяти», почалося масове звільнення працівників, забрано усі надбавки, урізано зарплати, ліквідовано профспілки. Жодних інвестицій підприємство так і не отримало, натомість борг за газ збільшився майже вдвічі. Тільки за два роки діяльності «Смілаінвест» їхня адміністрація тричі скорочувала працівників робітничих спеціальностей. Врешті уся їхня робота викликала акцію протесту під стінами Смілянської міськради, бо наслідки подальшої реформи, на думку експертів, загрожують Смілі сумною долею Алчевська.
Тепер смілянські інвестори-«благодійники» у такий же спосіб вирішили «допомогти» Володимиру-Волинському. «Навіщо ламати підприємство, яке нормально працює? - береться за голову голова незалежної профспілки Ярослав Жук. – У нас нема заборгованості із зарплати, не було жодної серйозної аварії на теплотрасі. Важко було дотепер, бо перед нами боргує не тільки населення міста, а й юридичні особи. Останнім не варто робити реструктуризацію боргів, а вимагати повернення всіх грошей. Зараз трохи зросла тарифікація за надання послуг, а отже, навіть при заборгованості перед нами фізичних осіб підприємство все одно буде у прибутку. Інвестиції треба вкладати в населення, щоб люди нормально утеплювали оселі».
Міська влада в особі депутата Руслана Мороза на зборах обіцяла: своїх тепловиків не дадуть образити. Але днями владці отримали листа з пропозицією від генерального директора ТОВ «Сміла Енергоінвест» Андрія Шовкуна на підставі Законів України «Про оренду державного та комунального майна», «Про особливості передачі в оренду чи консцесію об’єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності». Директор хотів би взяти в оренду Володимир-Волинське «Теплокомуненерго», бо якось зробив собі висновок, що волиняни без їхньої підтримки не нагріються взимку. Міська рада у такій благородній ініціативі «Смілаінвест» відмовити не змогла, тому, володимир-волинці, терміново згадуйте, як робити «буржуйки» – нас збираються «гріти» смілянські «благодійники».
Кристина Павлюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі