Народні засоби для знезараження землі і захисту врожаю

Крім добрива, одним з найважливіших підготовчих заходів у травні залишається обробка ґрунту від шкідників, грибків, збудників захворювань. Її необхідно проводити завчасно, до посадки насіння. Натуральні засоби для цієї мети широко розповсюджені, не токсичні, перешкоджають накопиченню шкідливих речовин у ґрунті, але діють не на всіх шкідників.
Природні антагоністи
Для знезараження городу можна вдатися до допомоги біологічних захисників. Кінець травня – найкращий час для висівання чорнобривців і календули (у просторіччя нагідок) навколо грядок з капустою. Ці квіти чудово захищають капусту від більшості шкідників – метеликів-капусниць, дротяників, попелиці.
Розчин марганцівки
Цей засіб дуже поширений, адже його легко приготувати. І коштує він недорого. Але от купити марганцівку останнім часом стало проблемою. У деяких аптеках перманганат калію взагалі не продають, а там, де здійснюється реалізація, відпускають максимум 5 грамів в одні руки.
Цибулиння
Захищає від трипсів, попелиці та павутинних кліщів. Для приготування настою необхідно склянку лушпиння залити склянкою теплої води (Т = 50-70 градусів C.) Використовувати відразу, як охолоне.
Часник
У цій рослині міститься дуже потужна речовина – фітонцид, який є природним інсектицидом і згубним чином впливає на тлю, червців, білокрилку, павутинного кліща. Головку часнику подрібнюють, заливають теплою водою, ємність накривають. Користуватися цим настоєм можна буде через 5 днів, розводячи його водою кімнатної температури у необхідній пропорції.

Розділ новин: 

Коментарі