Народні синоптики Волині передбачають примхи природи

Якими б похмурими не були передбачення астрологів та політологів відносно найближчого майбутнього людства, вони далеко не завжди збуваються. Так дату кінця світу вже визначали щонайменше разів десять, а світ все ще існує. Отож люди стали скептично ставитися до різноманітних пророцтв та гороскопів, тоді як прогноз погоди цікавить нас завжди. Правда, інколи і в передбаченні погоди виникають казуси, коли очікуваний прогноз виявляється зовсім іншим і замість теплих чобітків потрібно взути гумові. Ось чому ми звертаємося до напівзабутих дідівських прикмет, за якими в давнину передбачали не лише зміни в погоді на найближчі дні, а й відгадували, якими видадуться пори року. Саме на досвіді пращурів і практикують свої передбачення народні синоптики.
Не так давно волиняни захоплювалися прогнозами Володимира Лиса. Передбачення інженера з Каменя-Каширського Володимира Деркача, які ґрунтуються на теорії Лиса, збуваються протягом 15 років. Володимир Деркач – людина, яку погодні примхи ніколи не застають зненацька. Він знає, чого очікувати від кожного місяця і навіть дня року. Спостереження Володимир Деркач починає вести від 25 грудня (католицького Різдва) до 7 січня (Різдва православного). Ці 12 днів відповідають дванадцяти місяцям року. Отож чого нам слід чекати від погоди у наступаючому 2018 році. Звичайно, кінцевий результат прогнозу пан Володимир ще не склав, оскільки процес досліджень лише розпочався. Проте вже можна сказати, що зимові місяці будуть мінливими. Новий рік, швидше за все, зустрінемо без снігового покриву. Повноцінну зиму відчуємо десь у 2-й декаді, але відлиги змінюватимуться морозами в межах 7-10 градусів. Надто дошкульних морозів чекати не слід. Лютий трохи налякає віхолами, закрутить де-не-де хвостом, створюючи замети, але це не триватиме довго. Весна прилетить до нас рано. Березень має бути теплим.
Оскільки народний синоптик з Каменя-Каширського тільки працює над своїм прогнозом, щодо подальшого розвитку погодних умов ми поцікавилися у ще одного відомого прогнозиста Леоніда Горбаня з Рівненщини. Його прогнози в основному збігаються з прогнозами Володимира Деркача. Правда, Леонід Горбань все ж упевнений, що в 2-й декаді січня нам таки пощипає щічки добрячий морозець, але недовго. Весна повинна бути вологою, туманною. Перед Великоднем буде незначне похолодання, зате порадіємо сонечку в травні. Правда, агрономи засмутяться, оскільки щедрих опадів не передбачається.
Перший місяць літа може принести нам дощі, якими обділить травень. Опади будуть супроводжуватися незвичними для літа холодами. Але реванш візьме липень. Цей місяць забезпечить нас спекотною і сухою погодою. Спека може сягнути + 35. У серпні буде вже не так спекотно, можливі холодні туманні ранки, але в основному погода збережеться тепла, і любителі пляжного сезону ще зможуть насолоджуватися відпочинком на водоймах.
Осінь відразу вступить у свої права, завітавши з холодними днинами. Але загалом ця пора року буде сухою і теплою, Отже, дні золотої осені принесуть справжню насолоду і дадуть змогу вчасно зібрати врожай. Дощі почнуться в кінці жовтня, а затим у листопаді – різке похолодання і навіть мокрий сніг.
Ось із такою погодою бачать 2018 рік наші народні синоптики. І хоч офіційна метеорологія не сприймає їхні передбачення серйозно, проте і прогнози професійних синоптиків майже збігаються з пророцтвами народних прогнозистів. Проте за порадою наших синоптиків ми самі можемо звернутися до народних прикмет і вгадати, які примхи нам готує мінлива матінка-природа.
Якщо у вересні мало опадів, сніг випаде не раніше грудня. Літні затяжні дощі віщують суху осінь і теплу зиму. Рясніє ягодами кущ горобини – чекаймо лютих морозів узимку. Якщо вам восени на галявинах трапляються численні гриби, це також до тривалих зимових морозів. Навесні поспостерігайте за птахами, що повертаються з вирію. Якщо летітимуть низько, весна буде дощовою. Хмари пливуть високо – радійте теплим дням. Літніми ночами жаби не дають спокою голосним кваканням – восени литимуть дощі. Якщо влітку рясно і довго цвіте конюшина, вас тішитиме тепла і затяжна осінь. Отже, будьмо спостережливими і вчімося самостійно спостерігати за погодою. І ще пам’ятаймо відому істину про те, що у природи немає поганої погоди і своя приємність є як у сонячній днині, так і у завиванні зимового вітру, тихій пісні осіннього дощу, дзюркотінні весняного струмка. І нехай ніяка погода не зіпсує вашого щасливого життя у новому році!
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі