«Нам усім потрібні зміни! І тільки разом ми зробимо громаду кращою, сильнішою»

«Нам усім потрібні зміни! І тільки разом ми зробимо громаду кращою, сильнішою»
«Нам усім потрібні зміни! І тільки разом ми зробимо громаду кращою, сильнішою»

Так заявив новообраний голова Нововолинської об’єднаної територіальної громади Борис Карпус, який нещодавно прийняв присягу і приступив до виконання своїх обов’язків.

Тож, зустрівшись із новим очільником ОТГ, ми попросили його поділитися своїм баченням подальшого розвитку міста та навколишніх населених пунктів, які увійшли до складу громади.
- Найперше й найвідповідальніше завдання – прийняття бюджету наступного року, адже саме від нього залежить подальша життєдіяльність, безпека і процвітання громади. А мер – це не лише господарник, насамперед це менеджер, якого громада наймає для організації процесів її функціонування. Тому, працюючи над бюджетом, намагатимемося враховувати найактуальніші пропозиції мешканців, з якими ми зустрічалися перед виборами у дворах, на підприємствах, у школах тощо. В людей назбиралося дуже багато запитань до влади, яка була закрита для комунікації, а головне – для співпраці. Потребують вирішення й питання інвестицій, безпеки громадян, благоустрою дворів, доріг, закінчення реформування житлово-комунального господарства у плані введення житлових управителів, у тому числі й приватних, створення ОСББ, озеленення міста, зменшення частки газу в комунальних тарифах, зміни й затвердження штатів виконкому, керівників структурних підрозділів. Минулого тижня я відвідав Нововолинську міську лікарню, цікавився, яка ситуація з киснем та ліжко-місцями, адже боротьба з COVID-19 сьогодні – на першому місці. Мав також зустріч з керівництвом «Теплокомуненерго», адже триває опалювальний сезон і потрібно тримати цей процес на контролі. Чекаємо на візит заступника міністра розвитку громад і територій України, з яким говоритимемо про інвестиції. Плануємо також втілити в життя наш проєкт реконструкції міського озера. Словом, для кожної галузі в мене буде своє бачення розвитку громади із врахуванням здобутків попередньої влади і впровадження нового. Нещодавно я зустрічався зі своїм колегою з Поромівської ОТГ Олегом Савчуком. Обговорювали питання подальшої співпраці. Зокрема говорили і про ремонт дороги, яка веде від шахти №4 на Вощатин. Домовились, що Поромів візьме її на свій баланс, а ми допоможемо відремонтувати. Не виключаю, що в найближчі п’ять років наші громади об’єднаються. Тому ми зацікавлені, щоб там були якісні дороги.

- Як ви вважаєте, чи є сенс у подальшому функціонуванні житлово-комунального об’єднання, яке орендує житловий фонд у комунальних підприємств і тим самим вносить свою частку в комунальні тарифи, у  той час, як у кожному з них є своя бухгалтерія, економічний, виробничий та інші відділи?
- Ми плануємо створення приватних комунальних структур, щоб люди самі могли обирати собі надавачів послуг. Треба розширяти податкову базу, створювати нові робочі місця, адже Нововолинськ має найменше податкове навантаження, втричі менше, ніж Володимир і Ковель. Стосовно ЖКО, я думаю, його треба ліквідовувати, попередньо вивчивши коефіцієнт корисної дії. 

- А можна конкретніше щодо того, керівники яких підрозділів, на вашу думку, не відповідають займаним посадам? 
- Не можна. Скажу лише, що однозначно треба посилювати проєктний відділ, покращувати роботу зі співвласниками багатоквартирних будинків і приділяти більше уваги енергозбереженню. А взагалі (оскільки відбулася реорганізація органу самоврядування і ми тепер не місто, а ОТГ), згідно із законодавством, звільняється увесь штат міськвиконкому та керівництво його структурних підрозділів. І ті, хто добре себе зарекомендував, хто працює й намагається робити все для розвитку громади, залишаться на своїх посадах. А декому таки доведеться шукати іншу роботу. На даний момент здійснюється формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на посаду директора КНП «Нововолинська центральна міська лікарня».

- Чи радився з вами ваш попередник, призначаючи головним лікарем ЦМЛ свого першого заступника, чи залишиться він на цій посаді? 
- Зі мною ніхто цього не обговорював, і я не бачу сенсу подальшого його перебування на цій посаді.

- Люди, яких плануєте призначити на найбільш відповідальні посади, будуть представниками вашої політсили?
- Не тільки. Ми залучатимемо на деякі посади й професіоналів від інших політичних сил. Розглядали навіть питання щодо залучення потрібних спеціалістів з області, з Любомльського та Іваничівського районів. Нас цікавить не сам процес їхньої роботи, а кінцевий результат, аби люди розуміли це й сумлінно працювали на благо громади. Для цього плануємо створити для них комфортні умови, адже не секрет, що зараз багатьох лякають звільненнями і ще там чимось. Ми хочемо, щоб досвідчені фахівці могли повністю реалізувати себе. Запроваджуватимемо навчання, оскільки прогрес не стоїть на місці. Тож і ми маємо йти в ногу з часом, рости й удосконалювати свої знання.

- Багато мешканців громади обурені тим, що інформацію про конкурс громадських ініціатив було оприлюднено одного дня, а заявки на участь треба було подати до 16-ї години наступного. Людям це нагадує конкурс на заміщення вакантних посад у держустановах, коли все вже домовлено й вирішено, а оголошення у пресі дають лише тому, що так  вимагає закон. Повторюємо методи попередників?
- Проєкт щодо виділення коштів на громадські ініціативи було запропоновано депутатами ще у 2017 році, а рішення про виділення на це 500 тисяч гривень прийнято сесією лише 17 вересня цього року. Оголошення ж про конкурс з’явилося на сайті міськради 1 жовтня. І коли я особисто, знайомлячись із фахівцями міськвиконкому, згадав про це, на подання заявки, на жаль, лишився один день. Та, незважаючи на це, було подано 32 заявки, до цього – одна. Відібрано 13 проєктів. Зараз вони знаходяться у стадії обговорення. Дізнатися про них і проголосувати можна на сайті міськради. До речі, проєкт бюджету, який пропонували ми, був значно кращий, ніж той, який прийняла попередня влада.

- У передвиборчій програмі ви обіцяли зробити місто безпечним для людей. Яким чином плануєте це здійснити?
- Будемо  сідати за круглий стіл разом із представниками правоохоронних структур і говорити, як покращити показники розкриття злочинів та якої допомоги потребують правоохоронці, щоб ситуація змінилася на краще. Стосовно відеокамер, багато з яких взагалі не працює, теж зберемо велику нараду з активістами, операторами, а також із тими людьми, на балансі яких знаходяться ці камери і які їх обслуговують. До розв’язання цієї проблеми залучимо і фахівців із поліції, оскільки наявна система відеоспостереження та фіксації далека від досконалості.

- А як тепер щодо доступу громадян до представників влади у міській раді?
- Електронні замки на другому й третьому поверхах уже не працюють, ще з першого дня мого приходу.

- Чи буде виконана ваша обіцянка, дана жителям сіл, які приєдналися до Нововолинська, щодо незакриття навчальних закладів у цих селах? 
- У 2021 році передбачено фінансування на всі сільські навчальні заклади. 

- Наскільки влада буде доступна для ЗМІ, яка доля чекає на міські газети, чи буде продовжено їхнє фінансування? 
- Ми відкриті для журналістів. У нас буде новий інформаційний відділ, який  інформуватиме громаду про все, що відбуватиметься в ОТГ, про всі рішення влади й відповідатиме на будь-яке запитання. Стосовно двох наступних питань, то я поки що не готовий щось сказати, треба розібратись. Але вважаю, що газета в місті має бути. Та буде це «Наше місто» чи якась інша, покаже час.
 Ксеня Лучко, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: