Висловили спільну думку гості міста гірників.
Своє знайомство з шахтарським містом журналісти, що прибули на Волинь з усієї країни за сприяння Українського журналістського фонду, розпочали з візиту у Низкиницький Свято-Успенський чоловічий монастир, заснований майже чотири століття тому і освячений митрополитом Петром Могилою. Представники мас-медіа побували на службі Божій, із захопленням слухали розповідь секретаря прес-служби Володимир-Волинської єпархії протодиякона Віктора Мартиненка про історію древньої обителі. Разом з о.Віктором вони спустилися у склеп під храмом та побували у Георгіївській церкві над келіями монахів. Там помолилися перед іконою Успіння Богородиці, оглянули ковчеги з частками мощів святих, а також попросили милості Божої перед іконами з частками мощів Миколи Чудотворця та Іоанна Руського.
Затим представники ЗМІ у супроводі заступника міського голови Едуарда Савіка здійснили пішу прогулянку центром міста, оглянули будівлі Центру дитячої та юнацької творчості, НВК «Школи №1-колегіуму», майдан Незалежності, пройшлися бульваром Шевченка та відвідали міський Центр надання адмінпослуг.
Далі була тепла зустріч і прес-конференція з міським головою Віктором Сапожніковим, який радо відгукнувся на пропозицію керівника групи, редактора газети «Місто вечірнє» і без зайвих слів погодився прийняти представників мас-медіа у місті гірників. Отримавши з рук представника газети «Вісті Переяславщини» Володимира Набока коровай від Фонду журналістів України, мер щиро подякував, поцілував хлібину, а потім коротко розповів гостям про найбільш вагомі здобутки та проблеми міської громади. Особливо наголошував на тому, що, незважаючи на всі труднощі, місто, в якому в середині 90-х промислове виробництво зменшилося у 10 разів, тепер успішно розвивається і посідає І місце в області за кількістю іноземних інвестицій та промислової продукції на душу населення. Відверто відповів мер і на досить непрості запитання, які цікавили представників регіональних ЗМІ.
Подякувавши за теплий прийом і отримавши на згадку про Нововолинськ ілюстровані книги, атласи та путівники, журналісти поїхали на шахту №10, де на них вже чекали директор передпускової дирекції копальні Петро Солоп та інші службовці підприємства. Гості дізналися, що при введенні в експлуатацію десята шахта даватиме 900тис. тонн вугілля на рік, а його запасів вистачить на 40 років. Але для того, щоб завершити будівництво шахти, треба ще майже 500млн.грн. Журналістів дуже здивувало, що такий важливий для держави об’єкт будується вже чверть століття. А те, що цього року на будівництво копальні не надійшло жодної копійки і держава заборгувала шахтобудівельникам понад 70 мільйонів гривень, більше 30-ти з яких становить зарплата гірників, представників ЗМІ просто шокувало. Наступними об’єктами уваги мас-медіа стали підприємства з іноземними інвестиціями – ТзОВ «Кроноспан-УА» і ТзОВ «БРВ-Україна». Оглянувши обидва сучасні високотехнологічні виробництва плит ДСП, ламінованих плит та меблів, наші колеги поділилися своїми враженнями від почутого і побаченого.
-Я у захопленні від вашого чистого, компактного і такого сучасного міста, а особливо – від його привітних і доброзичливих людей, з якими ми сьогодні спілкувалися, - каже представник часопису «Яворівщина» Марина Дацко.
-А я раніше навіть гадки не мала, що на Волині є шахти, - зізнається вінничанка Олена Терен. – Сподобалося мені й те, що, незважаючи на труднощі сьогодення, у вас випускають конкурентноздатну продукцію нові сучасні підприємства. Видно, що містом керує хороший і дбайливий господар.
Попрощавшись з гостинним Нововолинськом, журналісти відбули у Володимир-Волинський, де на них чекали нові враження і нові знайомства.
Валентина Савчук,м.Нововолинськ
Коментарі