Надія Бугай: «Варто завжди все перевіряти, щоб не потрапити на гачок шахраїв»

Ні для кого не секрет, що питання працевлаштування було, є і буде одним з основних у житті людини. Багато українців, у тому числі й володимирчани, змушені шукати роботу за кордоном. Хаотичний пошук роботи в Інтернеті та за випадковими оголошеннями часто приводить людей до шахраїв і підставних фірм, даремних поїздок, які забирають останні гроші, сили, а головне – надію на краще майбутнє для себе, своєї сім’ї. Як знайти гідну роботу за кордоном і не потрапити на гачок шахраїв, орієнтуватися в морі привабливих вакансій? На ці та інші питання щодо працевлаштування ми попросили відповісти спеціаліста Надію Бугай, яка працює на ринку праці вже більше десяти років і очолює ліцензоване агентство з працевлаштування за кордоном «Крок-Світ» з мережею філіалів з дуже хорошою репутацією.
-Із нового року уряд Польщі ввів у дію закон, згідно з яким для працевлаштування українців потрібні нові запрошення і візи нового зразка – категорії Д-05А, – розповідає пані Надія. – Запрошення надається безпосередньо роботодавцем, у якого людина планує працювати. І, наприклад, якщо людина має працювати зварником, то у запрошенні від роботодавця обов’язково це має бути вказано. Якщо запрошення діє з 1 травня, то до цієї дати працівник зобов’язаний виробити візу і протягом тижня прибути до роботодавця. Якщо ж людина вчасно не прибуває на місце роботи, то роботодавець змушений анулювати це запрошення. Коли люди їдуть на роботу неофіційно, зробивши візи за одним запрошенням, а працюють на іншій роботі, то при виїзді з Польщі їх депортують на термін від 6 місяців до 5 років. Також зараз є проблема з переоформленням документів. Якщо людина приходить до нас уже із візою, ми перевіряємо, чи анульоване попереднє запрошення. Якщо ж запрошення не анульоване, то жодна фірма не прийме таку людину на роботу. От саме через незнання таких нюансів багато українців депортують із Польщі. Наприклад, місяць тому у м.Ґданськ депортували 140 людей. Вони були неофіційно працевлаштовані. Багато хто не знає, що є нові закони, а шахраї, які дбають не про людей, а про своє збагачення, цим користуються. Багато роботодавців бажають співпрацювати з людьми, яким виробили саме візи, а не лише біометричні паспорти. Хоча ми також працюємо з цими людьми. З часом фірма може оформити так звану карту побуту, або працівник через три місяці повертається додому і виробляє візу. Тому, щоб не було неприємних нюансів, раджу звертатися лише до спеціалістів з досвідом, ліцензією і хорошими відгуками.
Як розповідає пані Надія, агентство із працевлаштування за кордоном «Крок-Світ» отримало ліцензію ще у 2012 році. Завдяки великій базі працівників та роботодавців без проблем можуть задовольнити потреби своїх клієнтів як з одного боку, так і з іншого. Окрім самого працевлаштування, фірма займається допомогою у створенні резюме, візовою підтримкою та підтримкою уже працюючих українців за кордоном. Тісно налагоджена співпраця з іншими агенціями як в Україні, так і за її межами.
У «Крок-Світ» усім, хто звертається, можуть запропонувати, окрім платних, і безкоштовні послуги. Це може залежати від виду занять і вакансій, які є в базі агенції. Ще, крім працевлаштування, в агенції «Крок-Світ» будь-хто зможе на безоплатній основі отримати консультації стосовно виїзду за кордон, і не лише у сусідні країни.
Згідно з підписаним договором, за кордоном наших громадян зустрічають і опікуються ними спеціальні куратори, які також з України. Вони завжди допоможуть з оформленням, проведуть інструктаж та організують поселення. До речі, житло в Польщі для тих, хто звернувся у «Крок-Світ», надається безкоштовно. Зазвичай це хостел з хорошими умовами проживання, де є все необхідне. Українцям доведеться лише подбати про власне харчування.
Що стосується зарплати за кордоном, то вона в рази більша, ніж у нас. За словами Надії Анатоліївни, звичайний різноробочий там отримує мінімум 10-12 злотих за годину. А досвідчений фахівець – до 25 злотих за годину.
-На жаль, в Україні, і у Володимирі-Волинському зокрема, ніхто не проводить контроль агентств із працевлаштування за кордоном. Із впровадженням безвізу в нас з’явилися нелегальні агенції, які працюють без ліцензій, – ділиться Надія Анатоліївна. – І в результаті такої діяльності є постраждалі жителі Володимира, які замість роботи отримали проблеми. А довести провину цих нелегальних агенцій в Україні абсолютно неможливо. А ще через них страждає репутація фірм, які отримали ліцензію і працюють легально.
В агенції із працевлаштування «Крок-Світ» є власний сайт, який ви можете знайти за посиланням k-svit.com, а також спільноти у соціальних мережах. Там можна переглянути певні вакансії і знайти контакти, за якими можна зв’язатися з працівниками фірми. Також можна просто зателефонувати за номерами телефонів: 097-686-84-59, 096-024-01-29, 095-866-35-78, або прийти за адресою: Володимир-Волинський, вул. 20-го липня, 8А, де на вас чекатимуть привітні та досвідчені працівники агенції.
Олексій Біянов, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі