На Волині затримали контрабанду на 12 мільйонів

Патрульна служба Самооборони Майдану Волині та працівник міліції виявили авто із контрабандною продукцією біля митного посту Устилуг.
Техніка, яка була ввезена в Україну у авто за попередніми даними оцінюється на суму більше 10 мільйонів гривень, – повідомляє прес-служба Самооборони Майдану Волині.
Про це роповів на прес-коференції, 2 жовтня, координатор Самооборони Майдану Волині Андрій Хведчак.
Віднедавна у рамках операції з виявлення контрабандної продукції на пунктах пропуску Устилуг-Зосін та Ягодин-Дорогуськ активісти Самооборони Волині спільно з правоохоронцями заступили на патрулювання.
Цілодобово наші бійці відстежують потік автотранспорту, і моніторять, як правоохоронці здійснюють перевірку. Як повідомляє Андрій Хведчак, з моменту патрулювання двох митних постів черги з авто на них збільшилися у рази.
Так, під час патрулювання групи самооборонівців на чолі із керівником Відділу протидії корупції Самооборони Волині Богданом Томчуком працівниками УДАІ у Волинській обалсті був виявлений бус марки Mercedec 5677. Як розповідає Томчук, авто викликало підозру, адже поїхало не типовою дорогою, а чомусь почало звертати у поле.
У результаті транспорт був зупинений. В ньому було виялено кількасот пачок відеореєстраторів, які за попередньою оцінкою загалом коштують більше 10-ти мільйонів гривень. Документів на товар у водія звісно не було.
Більше того Богдан Томчук заявив, що йому пропонували хабар у розмірі трьох з половиною мільйонів гривень, аби самооборонівці пропустили товар. Таку пропозицію він категорично відкинув, і довів до відома про це правоохоронні органи у свідченнях до кримінального провадження, яке відкрили за фактом порушення.
За словами начальника УДАІ у Волинській області Андрія Кравчені, авто порушника закону разом із товаром було доставлене до міськрайвідділу міліції міста Володимира-Волинського та передане у руки слідчих. Сам же Кравченя додав, що за останні десять днів ними було спіймано 13 автомобілів із різного роду контрабандною продукцією.
Самооборонівці повідомили, що через їх патрулювання почалися конфлікти із місцевими жителями. Зокрема, під час виявлення зазначеної контрабанди на одного з них напустили пса. Раніше, приїздили невідомі особи, які і погрожували і казали прямим текстом: «Ви нам заважаєте!»
«На митниці стоять кілометрові черги, в поляків забиті всі стоянки машинами», – каже Андрій Хведчак і констатує, що тільки через це одне затримане авто державний бюджет не доотримав би два з половиною мільйои гривень. «А це чиясь заробітна платня, пенсія, кошти на армію», – додає самооборонівець.
Хведчак засвідчує те, що «приїжджали деякі групи людей, які навіть погрожували і працівникам міліції, і самооборонівцям». Так, раніше, до факту з виявлення контрабанди на десять мільйонів, до патрульної групи Самооборони приїхала група чоловіків у складі 10-ти машин. Довелося захищати групу і скликати усіх активістів з області. Коли приїхала ще більша кількість тільки самооборонівців, молодики, а швидше за все місцеві жителі, зацікавленні у трафіку контрабанди, розійшлися.
«Всі знають, що контрабанда приносить багато всяких грошей і українських, і іноземних. Я не можу назвати точну цифру за день чи за тиждень. Але уявіть який це тіньовий бізнес. І оскільки Майдан поставив перед суспільством інші планки, інші висоти… Ми як люди, які відстоюють ті ідеали та цінності, задля яких люди вмирали зимою, задля яких люди ідуть на фронт, ми мусимо продовжувати цю лінію поведінки. Ми мусимо самовільно відпрацьовувати по всіх цих явищах, які провела державна система за ці часи сатрапії. Будемо надіятися, що це буде невеликий крок, щоб система змінилася. Ми не можемо змінити все зараз. Для того, щоб змінювати ситуацію вцілому на краще», – підсумував координатор Самооборони Волині.
Джерело: bug.org.ua

Розділ новин: 

Коментарі