На Волині відзначили річницю бою УПА поблизу Нового Загорова

13 вересня під стінами Новозагорівського монастиря відзначили 72-у річницю героїчного бою УПА чоти «Берези» проти німецьких окупантів.
У тому героїчному бою, що тривав 8-11 вересня 1943 року, чота особливого призначення УПА Андрія Марценюка (псевдо «Береза») здійснила нечуваний подвиг: 44 молоді українські повстанці дві з половиною доби тримали бій проти більше тисячі ворогів, маючи у наявності лише один гранатомет та чотири кулемети. За майже три доби повстанці вбили 540 окупантів та 700 поранили. 29 бійців, у тому числі командир повстанської чоти особливого призначення Андрій Марценюк («Береза») в нерівному бою загинули.
Легендарний бій і Новозагорівський монастир стали основою для пісні та кліпу «Не кажучи нікому» гурту «Тартак».
Тож не дивно, що кожного року, аби вшанувати пам’ять та подвиг українських героїв, до Нового Загорова прибуває все більше людей. Цьогоріч участь у відзначенні взяли активісти ВО «Свобода», представники Братства ветеранів ОУН-УПА та патріотична громадськість. Присутні вшанували пам’ять загиблих борців за волю та незалежність України хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку полеглим воякам УПА.
Завершились урочистості фестивалем повстанської пісні за участю народної хорової капели «Посвіт», самодіяльних мистецьких колективів області та району.
Ярослава Вознюк, с.Новий Загорів,Локачинський район

Розділ новин: 

Коментарі