НА ВОЛИНІ СКОРОТЯТЬ ПОСІВИ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ

Сезон цукроваріння на Волині підходить до завершення. Не зважаючи на те, що два цукрові заводи області припинили працювати, у облдержадміністрації кажуть, що волиняни цукром повністю забезпечені.
Про це під час оперативної наради у голови Волинської ОДА повідомила заступник начальника департаменту агропромислового розвитку області Людмила Петриканин.
З її слів, згідно і з результатами поточного року, Волинь повністю забезпечила себе цукровими буряками. Так, у цього року у області зібрали понад 600 тисяч тонн цукрових буряків. Найбільшу врожайність зафіксували у Луцькому районі. Щоправда, через газову кризу сезон переробки довелось розпочати раніше - у вересні.
Окрім того, у 2014 році із чотирьох цукрових заводів Волині працювало лише два – ПП «Європацукор» у Іваничах, що завершив переробний сезон 8 грудня, та Гнідавський цукровий завод, який планує «фінішувати» до 20 грудня. До слова, на Волині за кілограм цукру доведеться викласти 7,70 гривень, тоді як середня ціна по Україні – 7,95 гривень за кілограм.
Як раніше повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, керівники агропідприємств скаржаться, що цукрові буряки важко здати на переробку. Заводи не в силі переробити весь урожай, і коренеплоди концентруються на бурякопунктах. Є інформація, що вантажівки навіть завертали з приймальних пунктів.
Отож, керівники сільгосппідприємств, і власники ОСГ опинилися на роздоріжжі: чи сіяти наступного року цукрові буряки?
Зі слів Людмили Петриканин, у планах на наступний рік – скорочення посівів цукрового буряка.
Загалом, у 2015 році засіють близько 13 тисяч гектарів.
Джерело: Волинські новини.

Розділ новин: 

Коментарі