На Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину

Публікації

На Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину
На Волині до кінця року хочуть збільшити поголів’я кабана на третину

30% - такими є прогнозовані показники нарощення поголів’я диких кабанів до кінця року тільки завдяки вольєрному розведенню, що останнім часом активно практикують у державних лісогосподарських підприємствах області.
Крім кабанів та фазанів, у напіввільних умовах лісівники Волині вирощують ще оленів та качок. Зараз площа вольєрів, які облаштували для утримання тварин, – 200 гектарів. Тільки для вирощення копитних працівники лісгоспів створили цьогоріч вольєри на площі 36 гектарів. Тут живуть близько 50 голів оленя та понад 400 голів диких свиней разом із цьогорічним потомством.
Заселенню кабанів у напіввільні умови передували проблемні події. У зв’язку з поширенням в Україні африканської  чуми мисливські господарства понесли значні збитки через природні втрати та вимушене скорочення популяції. Чисельність поголів’я цих мисливських тварин знизилася до критичної межі: за даними обліку 2020 року – до 1564 особини.
Тож лісівники взялися відновлювати поголів’я поширеного на території області дикого звіра. Поки справи ідуть досить успішно – кабана розводять у вольєрах ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Горохівське ЛМГ, ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «ЛМГ «Звірівське», ДП «Любешівське ЛМГ».  Останнім часом ріст поголів’я кабана став помітним навіть завдяки соціальним мережам, де часто можна натрапити на фото чи відео з прогулянки диких свиней.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: