На Волині аграрії розпочали посівну кампанію

На Волині аграрії розпочали посівну кампанію
На Волині аграрії розпочали посівну кампанію

Аграрії по всій Волині розпочали весняно-польові роботи.
Уже засіяли 22,8 тисячі гектарів ранніх ярих зернових та зернобобових культур, а це 18 % до загальних намірів посіву. Про це повідомляє управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.
Пшениці засіяли 12 тисяч гектарів (24%), ячменю – 27 тисяч гектарів (52%), вівса – 4,6 тисячі гектарів (13 %), цукрових буряків – 2,6 тисячі гектарів (27 %).
Окремі господарства уже розпочали посів соняшника. З підвищенням середньодобових температур господарства масово приступлять до сівби пізніх ярих культур – соняшника, сої та кукурудзи.
Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, польові роботи у поточному році розпочали на початку березня з підживлення посівів озимого ріпаку та пшениці.
Надлишок вологи дещо ускладнював переміщення сільськогосподарської техніки по полях, тому підживлення аграрії проводили у нічну пору по мерзлоталому ґрунті, адже вчасне і якісне підживлення позитивно впливає на майбутнє формування колосків в колосі та є основою формування високого врожаю ранніх.
В області уже завершили перше підживлення озимини азотними добривами, а окремі господарства розпочали друге підживлення.
У цілому складалися задовільні умови для укорінення, розвитку та перезимівлі озимих культур. На сьогодні посіви озимини перебувають у хорошому стані.
Погодні умови березня через надлишок вологи та нічні заморозки дещо стримували перехід весняної посівної кампанії в активну фазу. Однак, поточні умови квітня дозволили активізувати посів сільськогосподарських культур.
Посів ярих культур очікують на площі близько 300 тисяч гектарів, з них ярих зернових і зернобобових - 130 тисяч гектарів, цукрових буряків - 10 тисяч гектарів, сої – 38 тисяч гектарів, соняшника - 41 тисяча гектарів.
Восени під урожай 2021 року посіяно 183,8 тисячі гектарів озимих зернових (99,3% до попереднього року), в тому числі: озимої пшениці – 150,3 тисячі гектарів, озимого жита – 23,4 тисячі гектарів, озимого ячменю – 7,5 тисяч гектарів, озимого тритикале – 2,6 тисячі гектарів.
Крім того, посіяли 46,1 тисячі гектарів озимого ріпаку.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: