На українців чекає новий правопис

І знову, дорогі співвітчизники, Міністерство освіти України пропонує нам черговий проект. Цього разу він стосується певних змін в українському правописі. Питання, скажемо, на часі, бо правопис таки потребує змін і має відповідати новітнім мовним явищам, які поширюються у різних сферах нашого життя. Які ж зміни передбачає проект?
Передбачається вживання букви «и» на початку слова перед приголосними «н» і «р». Таким чином ми писатимемо «индик» замість звиклого «індик». Буква «ґ» санкціонуватиме іншомовний звук [g], і вживатиметься у прізвищах Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама. Стосовно вживання букви «ф» у словах грецького походження, то помилкою не буде, якщо ми писатимемо як «кафедра», так і «катедра», як «міф», так і «міт». Звукосполучення, яке містить звук [j], передаватиметься голосними «є, ї, ю, я». Отож уже не «фойє», а «фоє». Слово «пів» вживатиметься з іменниками окремо, якщо мається на увазі половина: «пів години, пів міста». Отож, як бачимо, складного нічого немає і ми швидко звикнемо до нового правопису.
Зауваження та пропозиції до проекту нової редакції Українського правопису можна надсилати до 15 вересня 2018 року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису [email protected].
Підготувала Антоніна Булавіна

Розділ новин: 

Коментарі