На свято Михайла до нововолинського храму завітали представники товариства сліпих з подарунком і вдячністю за опіку

21 листопада, на Михайла, на 15-му мікрорайоні м.Нововолинська у Свято-Михайлівському храмі відбулася святкова божественна літургія, присвячена великому ангелу Божому Архістратигу Михаїлу. Святкову літургію провів о.Стефан, який очолює Нововолинське благочиння. Співслужили йому настоятель храму о.Михаїл, священики із навколишніх сіл і собору.
На пагорбі, з якого видно всю округу, два роки тому збудували новий храм, що замінив стареньку церкву. Його золотаві куполи сяють величчю. І хоча всередині приміщення ще не все облаштоване, громада відзначає свята у новій споруді. Роботи ще багато, але громада вірить, що з допомогою спонсорів та небайдужих людей храм помаленьку розцвіте, як квітка навесні, і постане у всій красі перед своєю паствою.
Людей на літургію зібралося дуже багато. У престольний празник кожен з прихожан старався потрапити на службу, щоб помолитися і приклонитися до ікони святого Архістратига Михаїла. Протягом всієї служби присутні милувалися чудовим співом хористів.
Коли людина народжується, Господь посилає їй на допомогу ангела, що веде по життю. З цього приводу о.Стефан розповів прихожанам притчу про одного чоловіка, який працював на колії стрілочником. У притчі йдеться, що якось, будучи на робочому місці, чоловік мав перевести стрілки на вільну колію, по якій слідував потяг. Аж дивиться, що до нього по цій колії біжить маленький син. Чоловік розгубився і не знав, що робити. Бігти до сина? Не встигне, адже наближається поїзд. Тоді зі словами «Та буде воля Твоя, Господи» перевів стрілки. Коли потяг прослідував, схвильований батько побіг до місця, де знаходився його син, і, побачивши його, закричав: «Ти живий!» Неушкоджений хлопчина підвівся з середини колії і сказав, що якась невідома сила придушила його до землі і він так лежав, поки не минула небезпека. Тож молитва допомагає нам вберегтися від усього лихого. Праведним благочестивим життям людина може попросити у Бога прощення через покаянну молитву. «Тож наскільки маєте можливість, приходьте до храму, моліться, просіть прощення за свої гріхи, просіть заступництва Богородиці, яка має більшу силу за всіх ангелів», - закликав священик, звернувшись до своєї пастви.
Цього святкового дня в о.Михаїла був день ангела. Оскільки священик опікується нововолинським товариством сліпих, із вітальними словами до нього звернулися голова УТОСу Галина Маліц і секретар Людмила Савчук та на знак подяки подарували йому ікону Божої Матері, зроблену руками людей із вадами зору. А народний гурт «Жайвір» з Володимира подарував прихожанам концертну програму. На завершення свята всіх пригостили гарячим чаєм зі смачними пиріжками.
Тож дай, Боже, всім міцного здоров’я, дочекатися наступного свята і ще величніше його зустріти.
Валентина Рудь, м. Володимир-Волинський – м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі