На святі села у Зимному співали, жартували, ворожили і куштували юшку

Коли 24 липня розпечене літнє сонце стало спускатися за стіни древнього монастиря, на майдані навпроти Зимнівського будинку культури зібралося чимало людей. І старше покоління, і молодь, і непосидюча дітвора святкували день села. Це нова традиція, яку в селах Зимнівської об’єднаної територіальної громади започаткував сільський голова В’ячеслав Католик. Серед гостей народний депутат Ігор Гузь, заступник голови районної ради Алла Мельник, запрошені мешканці інших сіл громади.
Свято, власне, розпочалося з самого ранку, і в першу чергу його учасниками стали діти. Їм на радість - атракціони, батут, солодка вата, морозиво та інші солодощі.
О 17 годині розпочалася урочиста частина свята. З глибини віків з’явилася постать князя Володимира. В супроводі молодих дружинників він від монастиря прямував до будинку культури, де і звернувся до присутніх з вітальною промовою.
Концертну програму розпочали колективи художньої самодіяльності «Молодички» та «Пісенне джерело». Під пісню «Ой зелене жито» юна україночка привітала гостей свята пишним короваєм.
Насамперед згадали тих, хто в ці хвилини захищає рідну землю від агресора, і хвилиною мовчання вшанували полеглих.
Як запрошені до слова, так і ведучі звертали особливу увагу на жителів села, які творили і творять минуле, сьогодення і майбутнє рідного Зимного.
Зворушливим був танець подружжя Лідії і Степана Ситників, які прожили разом у мирі і злагоді 57 років. Як виявилось, у Зимному нараховується 5 довгожителів – людей, яким вже виповнилось 90 літ. Це Віра Квасна, Марія Панасюк, Ганна Вознюк, Ольга Писарчук і найстарша з них – Анастасія Шлеян.
Цього року великий рід зимнівців поповнився трьома малюками – Дмитриком Мотозюком, Назарчиком Романюком, Настунею Війтик. На святі вони отримали в подарунок свої перші – поки що іграшкові – автомобілі. Діти – це велика радість села, а тому в Зимному дуже шанують родини, котрі виховують 5 і більше дітей. Це сім’ї Ольги та Володимира Чемків та Світлани і Віталія Матеушів. Особливо тепло глядачі сприймали виступ дитячого танцювального ансамблю «Рушничок».
Зимнівська активістка Надія Коханська прийняла вітання одночасно із 66-річчям та 40-річчям подружнього життя.
Яскравим був виступ фольклорного ансамблю «Народне джерело». Нещодавно колектив відзначив 10-річчя своєї творчої діяльності. 9 травня 2006 року на сцені сільського будинку культури вони виступили вперше. А зібрала цих чудових жінок і покликала до пісні жителька села Зимного Надія Зубач. Колектив нараховує 9 учасниць, це жінки різного віку і професій. Вони постійні учасниці районних і обласних фестивалів, пісенна гордість села.
Справжнім сюрпризом для гостей свята став виступ «циганського ансамблю», в який перевтілилися чарівні жіночки фольклорного гурту «Молодички». «Циганки» не лише захопили запальними танцями, до яких долучилися і глядачі, але й ворожили і всім пророкували щасливе майбутнє. І так має бути, бо Зимне – село давніх звичаїв та традицій, працьовитих і гостинних людей, село нових перспектив.
Після урочистостей гостей пригощали запашною ухою, і до пізньої ночі над Лугою бриніли різноголосі ритми молодіжної дискотеки.
Антоніна Булавіна с. Зимне Володимир-Волинський р-н

Розділ новин: 

Коментарі