На святі села у Чесному Хресті змагалися богатирі і співав місцевий дует

У селі люди більше спілкуються між собою, відчувають єднання з природою, віддані минулому і очікують щастя від майбутнього. Сьогодні українські села порожніють, багато їх вже зникло з карти країни. Та все ж чимало українців мають своє, найрідніше село, куди незмінно повертаються з далеких доріг, де живуть і трудяться на прадідівській землі.
Село Чесний Хрест – одне з найменших в нашому районі, але воно має славні традиції, а тому мешканці радо зібралися в центрі населеного пункту 18 вересня на свято села. Завітали сюди і шановні гості. Це народний депутат Ігор Гузь, помічник нардепа Віктор Хиць, начальник гуманітарного відділу Зимнівської територіальної об’єднаної громади Євген Будцев, депутат районної ради Ярослав Кондисюк, який родом із Чесного Хреста, а також зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик. Гості прибули не з порожніми руками, а, як велить звичай, з подарунками. Ігор Гузь не тільки пообіцяв фінансову допомогу церкві та відродження клубу, а й подарував місцевим любителям спорту боксерську грушу. Свій подарунок нардеп супроводжував жартом: «Перед тим, як колошматити депутатів, добре потренуйтеся на груші». Волейбольну сітку і м’яч подарував В’ячеслав Католик. А спортивні традиції вже кілька років активно розвиваються в селі. Ось і початок свята ознаменувався «Богатирськими іграми», перед учасниками яких стояло нелегке завдання – потягнути канатом трактор. Першість в іграх здобув Андрій Литвинчук.
Чудовий концерт підготували учасники художньої самодіяльності сусіднього села Селець. Згідно із традиціями, вони вшанували найстаршу жительку села Лідію Шостакевич, братів-атовців Андрія та Ярослава Малей, інших громадян Чесного Хреста. З насолодою присутні слухали пісні у виконанні гурту «Первоцвіт», Олександра Уліти, Олександра Суботіна, дуету Віталії та Орисі Литвинчуків, юної Олі Кондратюк. Свій вірш «Світанкове село», присвячений Чесному Хресту, прочитала поетеса із сусідньої Марії-Волі Тетяна Дмитрук, а також потішила власними дотепними гуморесками.
Приємним моментом концерту став виступ місцевого дуету Ніни Кондратюк та Галини Сапіги. Ці дві жінки виконали старовинну народну пісню «Журавка», яку нині важко десь почути. Але саме виступ самодіяльних співачок породив ініціативу про те, що у святі села повинні брати участь не запрошені працівники культури, а пісенні гурти сіл, адже ще не так давно Чесний Хрест славився і хор-ланкою, і фольклорним ансамблем. Цю ініціативу залюбки підтримав сільський староста Анатолій Матвіюк, який у вітальному слові пригадав майже 800-літню історію села, що народилося поряд з древнім монастирем.
Не могли на святі забути і про спонсорів, яких виявилося багато, та насамперед це уродженець і мешканець Чесного Хреста, керівник ТзОВ «Луга» Федір Ляснік. Він відмітив високий трудовий потенціал своїх земляків, їхню любов до землі, до праці. Головне сьогодні для сільського жителя, наголосив Федір Васильович, це те, щоб належно цінувалася його праця. Він на святі надав для храму фінансову допомогу, тим більше, що незабаром, 27 вересня, у Чесному Хресті престольний празник.
Ще одну цікаву акцію підготували молоді мешканці Чесного Хреста. Оскільки два місяці тому у них в селі відбувся пленер володимирських художників, які зображували на полотні Чеснохрестівську церкву, гостям свята було запропоновано купити ці картини з умовою, що виручені кошти підуть на благоустрій храму. Ігор Гузь щедро оцінив запропоновану йому картину на 1200 гривень. У свою чергу він нагородив Почесними грамотами Верховної Ради керівника художньої самодіяльності Селецького БК Віталію Литвинчук та завідуючу ФАПом Чесного Хреста Вікторію Корпільченко.
Хоч над селом по-осінньому хмарилося небо, та святкова дискотека тривала до опівночі. Також до послуг учасників та гостей свята був імпровізований буфет селецького торгового центру «Влада».
Антоніна Булавіна, с.Чесний Хрест, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі