На що варто звернути увагу, обираючи авто крісла для дітей

Публікації

За перевезення дітей в автомобілі без спеціальних крісел - штрафуватимуть.
[caption id="attachment_46120" align="aligncenter" width="660"]
29 жовтня депутати проголосували за внесення змін до адмінкодексу України про порушення правил перевезення дітей. Відтепер заборонено перевозити дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або тих, що не досягли 12-річного віку, в автівках без спеціальних засобів, тобто автокрісел. На порушників очікує штраф 510 грн. За повторне вчинення даного порушення доведеться викласти 850 гривень. Правоохоронці надіються, що завдяки новаціям дитячий травматизм та смертність на дорогах зменшиться, адже за статистикою, кожен десятий потерпілий в ДТП українець - дитина.
З новими нормами, очевидно, згідні не усі українці, адже чимало різних думок стосовно цього питання можна було почути на вулицях міста та прочитати у соціальних мережах. Зокрема, місцевий активіст Тарас Сватко у своєму дописі у фейсбуці звернув увагу користувачів на те, що зміни запроваджуються лише до статті КУпАП, а не до правил дорожнього руху. Оскільки окремий нормативно-правовий акт про правила перевезення дітей відсутній, значить закон направляє нас до правил дорожнього руху. У них мова автокрісла не йде. Згадується лише використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу. Лишається сподіватися, що найближчим часом це недопрацювання буде виправлено.
Ми завітали у кілька магазинів, де продаються іграшки, транспорт та інші товари для дітей, а також в магазини автозапчастин, щоб поцікавитися, чи можна там придбати цей популярний нині товар. Відмітимо, що у переважній більшості з них авто крісел у продажі ще не було. Деякі магазини уже замовили у постачальників і з дня на день очікували доставки у магазини.
Однак у Володимирі є магазин, де уже впродовж двох років активно продають дитячі авто крісла. Це «Веломото». Як повідомляє підприємець Сергій Панасюк, раніше їх купували зазвичай ті батьки, які їхали з малечею закордон. Бувало, каже чоловік, що й серед ночі телефонували, адже в останній момент дізнавалися про таку необхідність і він відчиняв магазин та продавав товар. За останні кілька днів, зізнається, уже чимало володимирчан цікавилися кріслами, кілька уже купили. Більше того, у постачальника, в якого раніше підприємець купував цей товар, зараз його уже немає в наявності. Через ажіотаж – усе наявне на складах розкупили.
Розпитуємо Сергія Володимировича, якими бувають автокрісла, як їх обирати, на що варто звернути увагу під час покупки.
- Автокрісла обирають зважаючи на вагу дитини, - розповідає фахівець. – Вони бувають від народження і до 13 кілограм. Таке авто крісло зручно переносити, якщо дитинка у ньому засне, адже воно має спеціальну ручку, дашок від сонця. Далі автокрісла, які розраховані на дітей вагою до 18 кілограм. Воно лише кріпиться до сидіння автомобіля і переносити його уже не можна. Таке крісло ставиться проти руху транспортного засобу, тобто дитина їхатиме спиною - це для більшої безпеки дітей такого віку. Таке крісло має кілька положень: від сидячого до напівлежачого. Найбільшим попитом користуються автокрісла, що розраховані на дітей вагою від 9 до 36 кілограм. Воно не має додаткових положень, але розбирається на сидіння (бустер) та спинку. Бувають крісла універсальні, що підходять для немовлят і дітей вагою до 36 кілограм. Усі ці крісла, я продаються у нашому магазині кріпляться до сидіння автомобіля за допомогою пасків безпеки. Є ще крісла, що мають систему «Ізофікс», але вони підходять лише на сучасні моделі авто, чия конструкція передбачає кріплення таких автокрісел. Зазначу, що усі кріплення є надійними, а крісла зручними для дітей. Деякі навіть мають підголовники. Крісла можуть бути різних кольорів, щоб догодити смаку кожної дитини.
За словами Сергія Панасюка, чимало людей цікавляться лише бустерами. Це таке сидіння, що дозволяє при підняти дитину, аби пасок безпеки проходив через груди, а не по шиї. Ціни на авто крісла коливаються, залежно від того, на яку вагу дитини вони розраховані. Приміром автокрісла, що витримують вагу малюків до 13 кілограм вартують 1200-1300 гривень, крісла, що призначені для дітей вагою до 18 кілограм коштують 1700 гривень, а такі, що розраховані на вагу від 9 до 36 кілогорам – 1200-1700гривень. Вартість бустерів - 400-450 гривень. Підприємець зауважує, що ціни на нову партію автокрісел можуть відрізнятися від тих, що були раніше.
Валентина Тинеська, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі