На прес-конференції обговорювали проблему захворюваності на кір

З 1 березня у приміщенні міської ради за терміновим викликом зібралися керівники навчальних закладів міста і району, Володимир-Волинського ТМО, представники місцевої преси. Причиною термінової прес-конференції стало поширення захворюваності на кір на Волині. У прес-конференції взяли участь представники обласних управлінь охорони здоров’я та освіти, міський голова Петро Саганюк та голова Володимир-Волинської держадміністрації Наталія Василець. У вступному слові мер Володимира-Волинського повідомив, що зафіксовано 2 випадки захворюваності на кір у ВПУ, 2 учнів занедужали у ЗОШ №5 і 2 – у школі села Зимне. Виступаючі зазначили, що нині рівень імунітету в дітей дуже низький. Батьки уникають щеплень, а приносять у лікувальні заклади «липові» довідки про вакцинацію. Саме відсутність щеплення і є однією з головних причин поширення хвороби. Крім того, перші симптоми кору є такими ж, як і дифтерії, спалахи якої також зафіксовані в нашій області. Наталія Янко, яка представляла обласне управління охорони здоров’я, особливо акцентувала на необхідності проведення щеплень. Вона наголосила, що до приїзду до Володимира-Волинського відвідали Турійськ, де за три дні зафіксовано 14 хворих на кір. А це означає, що в колективах всі, хто не пройшов вакцинацію, перехворіють. Пані Янко зауважила, що специфічної методики лікування хвороби немає, як немає і пожиттєвого імунітету, як це вважалося донині. На жаль, останнім часом кір спричинює 14% летальних випадків, а дифтерія призводить до смерті у 50% випадків хвороби. Протидифтерійної сироватки в Україні є всього 700 доз. Ось чому необхідно робити щеплення і проводити відповідну роз’яснювальну роботу серед батьків та педагогів. Слід уже продумати, як проводитиметься літнє оздоровлення дітей, де будуть розміщені оздоровчі заклади, і ні в якому випадку не допускати до роботи медиків, педагогічних працівників і дітей, у яких немає щеплення. Є випадки захворювання серед українських працівників за кордоном, а тому європейські країни планують вводити захисні заходи, в тому числі говорять і про відміну безвізу.
За повідомленнями головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука, станом на 31 березня госпіталізовано 7 хворих на кір. 4 пацієнтів не були щепленими. Відповідно був виданий наказ по ТМО і розроблений план заходів щодо строгого дотримування всіх інструкцій. Діє робоча група, яка складається з 14 осіб.
Заступник головного лікаря Катерина Чубок додала, що у зв’язку з канікулами за учнями триватиме спостереження медиків на місцях проживання. На сьогодні в наявності є 490 вакцин. Вакцина якісна.
Очільниця обласного управління Людмила Плахотна ще раз закликала керівників навчальних закладів з метою запобігання спалахами і поширенню хвороби провести збори трудових колективів, батьківські збори. Дітей, які не мають щеплень, не допускати до навчання, відмінити на канікулах всі масові заходи. Для дітей, не допущених до відвідування школи, вибрати іншу форму навчання. Якщо хвороба поширюватиметься, можливі примусові засоби щеплень.
Поки що підстав для введення режиму надзвичайної ситуації в нашому місті немає, але всі ми повинні бути на сторожі й дотримуватися рекомендацій медиків.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі