На операцію для Лариси Гричай збирали гроші цілими селами і колективами

Життя Лариси Гричай проходило, як у більшості жителів села Хмелівка. Коханий чоловік, який заробляє на сім’ю, троє люблячих синів, хороша робота, власний будинок і багато друзів. Ніщо в її житті не віщувало біди. Та одного дня все перевернулося з ніг на голову…
Із початком війни син Олександр потрапив у зону бойових дій. Це для Лариси Іванівни стало великим потрясінням. Як і будь-яка мама, вона переживала за життя сина. Та все стало ще гірше, коли Сашко потрапив у полон. Дякувати Богу, його вдалося великими зусиллями визволити. Але за цей час жінка пережила чи не найважчий період свого життя, що призвело до невтішних наслідків.
Одного дня Лариса Іванівна перестала чути на праве вухо. Незадовго до цього жінка почала відчувати біль у голові, періодично підвищувався тиск. Пані Ларису рідні одразу ж відвезли до лікарів у Луцьк. Жінка почула страшний діагноз: у мозку знайшли пухлину. Як розповідає Лариса Іванівна, утворення виявилося доброякісним. Проте волинські лікарі відмовилися оперувати жінку через великі розміри пухлини. Вона сягала 5 см у довжину і 2 см у товщину.
-Важко було думати, що я помираю, – розповідає пані Лариса. – Тоді плакали всі разом зі мною. Вперше за багато років я побачила сльози свого чоловіка.
Попри важкий емоційний стан рідні знайшли вихід. Ще у Луцьку під час обстеження їм порадили звернутися у столичну клініку «Феофанія». Так вони і зробили. Тамтешній лікар Роман Юрійович Іллюк погодився зробити операцію та врятувати життя пані Ларисі. Але на це потрібно було швидко знайти великі гроші. Більше 100 тисяч гривень коштувала лише операція, а треба було також оплатити палату, яка коштує 1350 гривень на добу, і це без урахування вартості ліків. Але гроші вдалося зібрати за декілька днів.
Найпершими до збору коштів долучилися всі рідні, друзі та однокласники. Але жінку вразило те, що навіть незнайомі люди допомогли їй у боротьбі за життя. На лікування жертвували гроші жителі сіл Хмелівка, Хобултова, де Лариса Іванівна працювала в магазині, Нехвороща, Хмелів і Житані. Також за сприяння В’ячеслава Католика до збору коштів приєдналася вся Зимнівська громада. Свою частку внесли й місцеві підприємці. Зокрема дуже допомогли Ірина і Павло Вишневські, Олег Борбелюк та всі працівники «Гербор-холдінгу», де працює чоловік Людмили Василь, та директор компанії «Агросвіт-Волинь» Євген Шелепіна. Окрім цього, участь у зборі коштів на операцію взяли колективи шкіл із Хмелівки і Хобултови, колектив дитячого садочка с. Хобултова і парафіяни церкви.
-Хочу висловити свою вдячність усім людям, навіть якщо я про когось не знаю чи забула згадати, за надану допомогу та підтримку під час лікування, – каже Лариса Іванівна. – Нехай Бог береже вас і ваші сім’ї.
Зараз жінка перебуває на лікарняному. Триває час реабілітації, але пані Лариса хоче чим швидше повернутися на роботу в магазин і при зустрічі подякувати кожному за врятоване життя.
Олексій Біянов, с. Хмелівка, Володимир-Волинський район
Матеріал підготовлений за ініціативи благодійного фонду Олександра Шевченка та українського журналістського фонду.

Розділ новин: 

Коментарі