«На один рейс у маршрутці можуть їхати два пенсіонери, не залежно від наявності інших пільговиків»

У редакцію нашого видання звернулася нововолинянка Людмила Ткачук, яка просить прояснити ситуацію із пільговим перевезенням пасажирів.
-Водії маршруток заявляють, що, згідно з рішенням сесії міської ради від 12-го жовтня, вони можуть брати лише двох пільгових пасажирів на один рейс, причому лише на початку маршруту. Але ж у рішенні сесії Нововолинської міськради зазначено, що право на безоплатний проїзд у міському транспорті, крім держзамовлення, мають кілька категорій пільговиків додатково. Тому зовсім не зрозуміло, скільки пільговиків має бути в маршрутці на один рейс: дві людини, не залежно від того, до якої категорії пільговиків вони належать, чи, наприклад, два пенсіонери + учасник АТО, інвалід і т.д.? І хто придумав таке правило, що пільговики можуть сідати в автобус лише на початку маршруту? - запитує жінка.
Відповідає начальник відділу транспорту і зв’язку міськвиконкому Юрій Коцура:
-Сесія міськради дійсно затвердила перелік громадян, які додатково мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті (при наявності відповідного посвідчення). Сюди входять: інваліди І-ї групи (з одним супроводжуючим), учасники бойових дій; особи, на яких поширюється статус члена сім’ї загиблого (померлого) УБД: діти-інваліди до 18-ти років, інваліди з дитинства І-ї та ІІ-ї груп, інваліди по зору, інваліди з ураженням опорно-рухового апарату І-ї та ІІ-ї груп (з одним супроводжуючим інваліда І-ї групи); постраждалі від аварії на ЧАЕС І-ї категорії та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ-ї категорії; діти з багатодітних сімей, як діти шкільного віку (1,50 грн. – за рішенням виконкому); пенсіонери за віком (дві особи на рейс) та громадяни, яким видано посвідчення на право безоплатного проїзду в міських автобусах. Що стосується даного запитання, то на один рейс можуть їхати два пенсіонери за віком, не залежно від того, скільки в автобусі є пільговиків інших категорій. Правда, кошти за пільгове перевезення пільгових пасажирів держава тепер перевізникам не повертає. Вони возять їх за власні кошти, тому й установлюють свої правила.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі