На мітинги біля КПП нарешті відреагував генерал-лейтенант

Кристина Павлюк, м.Володимир-Волинський
Замість розформованої 51-ої окремої механізованої бригади у Володимирі-Волинському функціонуватиме 14-та ОМБр. Про це 19 вересня повідомив особисто генерал-лейтенант Ігор Колесник під час зустрічі з бійцями та їхніми матерями і дружинами в клубі бригади.
Солдати й жінки збиралися кожного вівторка та п’ятниці два тижні поспіль в надії висловити свої вимоги високому командуванню Генерального штабу. Але акції протесту завершувалися порожніми обіцянками представників міської влади та перенесенням зустрічі на іншу дату. Аж за четвертим разом до військовослужбовців таки приїхав генерал. На нього чекало кілька сотень людей. Жінок генерал запросив до розмови у клуб, а військовикам наказав шикуватися на плацу. Однак жінки на пропозицію Колесника заперечили: розмова відбудеться тільки у присутності всіх бійців. На адресу генерала від присутніх лунало чимало докорів, пригадали йому і Запоріжжя, коли сорок українських бійців, вирвавшись з полону, ледь не стали дезертирами, а Ігор Колесник до солдатських батьків так і не вийшов. 13 вересня, повідомив генерал-лейтенант, прийнято директиву міністра оборони та Генерального штабу про розформування 51-ої бригади у Володимирі-Волинському та формування на її базі правонаступниці 14-ої ОМБр. Для процедури розформування усі підрозділи та військова техніка повертаються із зони АТО у Володимир. А тих бійців, хто зараз знаходиться вдома, аби узаконити їхнє перебування, відправлять у відпустки. Усі зміни планується завершити до 30 листопада цього року.
Скористалися можливістю виговоритися бійці, що пережили «іловайський котел». Генерала звинуватили у бездарному керуванні операцією, через що багато військовиків потрапили у полон. Ігор Колесник пообіцяв знайти і покарати винних: «Якщо вважатимуть, що я не правий, то я понесу відповідальність. І я відповім. Повірте. І якщо вважатимуть, що я в чомусь винен, то і розжалують. Я не боюсь відповідальності», - зазначив генерал.
Іншого вибору, як повірити генеральським обіцянкам, немає. Втім за цими змінами помітно справжнє ставлення командування до бійців 51-ої бригади: перейменувати військову частину – це те саме, що відібрати бойовий прапор. Гіршого сорому для військового немає.

Розділ новин: 

Коментарі