Митрополит очолив Божественну літургію у соборі святого великомученика Юрія Переможця

У день пам’яті великомученика Юрія Переможця 6 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію у соборі святого великомученика Юрія Переможця. З ним співслужили благочинний Володимир-Волинського району УПЦ Київського патріархату настоятель парафії митрофорний протоієрей Євген Шевчук та інше духовенство. Розділити радість торжества з усіма вірянами прийшов і заступник міського голови – секретар міської ради Олег Свідерський та новопризначена голова виконавчої гілки влади Володимир-Волинського району Наталія Василець.
У проповіді до прихожан високопреосвященний говорив про любов і ревність до християнської віри, апелюючи до прикладу життя святого Юрія, якого здавна вважають покровителем воїнів. Тож невипадково храм носить ім’я великомученика Юрія Переможця, адже на кожному кроці тут відчувається дух православного воїнства. Мало того, що собор розташований неподалік військової частини, перед самим храмом встановлений пам’ятник полеглим воїнам-афганцям. До того ж зовнішні стіни будівлі рябіють від автографів солдатів різних часів, які проходили службу у Володимирі-Волинському.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета митрополит Михаїл вручив церковну нагороду – медаль «За жертовність і любов до України» меценату, депутату облради, успішному фермеру Валерію Діброві, який один із перших у Володимирі-Волинському розпочав ремонтувати техніку для військовослужбовців, докладаючи власні зусилля та матеріальні ресурси.
За словами настоятеля собору отця Євгена Шевчука, у такий складний для нашої країни час ми повинні ревно молитися і жити за Божими законами. Кожен прожитий день потрібно цінувати, не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні.
Насамкінець духовенство та прихожани пройшли хресною ходою навколо храму, священики окропили святою водою пам’ятник протоієрею Миколі Леонідовичу Табуринському.
Також 6 травня п’ятнадцятирічний ювілей від часу заснування відсвяткували прихожани храму Рівноапостольного князя Володимира, який знаходиться у древньому місті.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі