МИКОЛА І СЕРГІЙ ЮНАКИ ЗАСНУВАЛИ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КРАЩИЙ ВИБІР»

Зробили це двоє братів напередодні Нового року. Врешті після свят маємо нагоду розпитати у них про мотиви і мету такого вчинку.
-Миколо Петровичу, ви із Сергієм займаєтеся благодійністю уже чимало років. Чому фонд заснували лише зараз?
-Так склалося. Хоча питання про заснування фонду підіймалося кілька років поспіль. Проте я принципово не хотів цього робити у період виборів 2014 і 2015 років, бо інакше діяльність фонду пов’язали б виключно з політикою. Натомість благодійністю займаюся все життя. Хто звертався, той знає. Люблю зустрічатися з людьми особисто, тиснути руки, відкрито дивитися в очі. Ціную не одноразову співпрацю, а на багато років.
-Але ж на Волині вже діє чимало подібних благодійних організацій. Наприклад, фонд Ігоря Палиці чи фонд Ігоря Гузя. Ваша організація складе їм конкуренцію?
-Аж ніяк. По-перше, у нас не такі великі масштаби. Ми не претендуємо на усю область. Працюватимемо, як і досі, у Володимир-Волинському районі. По-друге, у нас немає стільки коштів для реалізації величезної кількості програм допомоги, яку провадять названі вами організації. «Кращий вибір» – дуже скромний фонд на фоні інших.
-То чим буде займатися фонд на Володимирщині?
-Тим самим, що я із Сергієм робили до цього часу: допомагати нужденним мешканцям міста і району, підтримувати освітян, популяризувати спорт та здоровий спосіб життя, ініціювати та брати участь у проектах розбудови інфраструктури Володимирщини. Неодноразово різні заклади просили, аби нашу з ними співпрацю якось «підкріпити паперами». І законодавство нині до цього підштовхує. Зрештою благодійність через фонди – це світова практика, тому, я вважаю, цим шляхом варто йти.
-Ваша організація називається «Кращий вибір». Звідки така назва?
-Перебирали із Сергієм різні варіанти. Зупинилися на цьому. Все своє життя намагаємося і у роботі, і в будь-якій іншій діяльності запроваджувати найкращі та найефективніші практики. Натомість часто зустрічаємо інший підхід. Наприклад, коли на запитання про стан справ кажуть: «Аби не гірше!» Ми вважаємо, що не варто миритися з тією ситуацією, яку маємо нині. Завжди треба обирати краще. До цього варто прагнути. За це варто боротися.
Розмову вів Андрій Степанюк

Розділ новин: 

Коментарі