Микола Андрощук: «14-а бригада є найкращою в українській армії»

Наше древнє місто важко уявити без військових. Починаючи з князівських дружин, у Володимирі завжди було дислоковано військове з’єднання. Сьогодні звитяжна доблесть княжого міста уособлена у 14-й окремій механізованій бригаді, яка овіяна вже безсмертною славою в боях на сході України. Серед відомих героїв бригади є і такі люди, які намагаються триматися в тіні, хоч заслуговують великої пошани. До таких відноситься і заступник начальника штабу з бойового управління, начальник командного пункту підполковник Микола Олександрович Андрощук. З цим офіцером і зустрілися слухачі факультету журналістики Університету ІІІ віку.
Микола Андрощук народився в місті Славута в родині військовослужбовців. В армії, враховуючи Харківський ліцей, з 14-ти років. Усе життя на командних посадах. Одружений, батько двох синів. Дружина на даний час знаходиться в АТО.
Свою розповідь підполковник Андрощук в основному зосередив на тих драматичних подіях, учасником яких він був сам. Коли розпочалася анти-терористична операція на сході України, Микола Андрощук ні хвилини не вагався: його місце там, де вирішується доля незалежної Батьківщини. Він був у числі перших, хто опинився у Волновасі, та потрапив у котел, в якому за 15 хвилин була наполовину знищена 51-а бригада. Загинули молоді гарні люди. Досі важко пояснити, чому так сталося, звідки і чому почався обстріл. Підполковник отримав серйозне поранення і півтора року лікувався.
Спочатку було важко і морально, адже не всюди українських воїнів вітали як захисників. Були випадки відвертого ворожого ставлення. Але перемагала доброта. Шляхетні люди допомагали нашим армійцям. Особливо зворушив випадок, коли старенька бабуся принесла шматок сала і свою пенсію. Люди вірили, що війна закінчиться швидко, а тепер відчувається зневіра.
Проте, на думку Миколи Олександровича, АТО стало серйозним уроком для нашої армії. Ціною непоправних жертв українське військо зміцніло, оснащене могутньою технікою. Причиною великих втрат стало те, що до АТО Україна фактично не мала армії. Побутувала думка, що наша країна є мирною, нейтральною і армія їй не потрібна. Військо існувало лише для показухи під час великих парадів. АТО показало, що таке українська армія. 14-а бригада стала найкращою в армії. Попри випробування, які випали саме на її долю, бригада нині є зразком патріотизму і професіоналізму. Тут служать ті, хто віддано любить Вітчизну і готовий захищати її до кінця.
Підполковник Андрощук не обминув і приємного моменту: українські танкісти продемонстрували високу бойову майстерність на навчаннях у Німеччині. Вони здивували увесь світ. Європа дивується, що Україна має таку могутню армію.
У жовтні 2017 року 14-а бригада повернеться на місце своєї постійної дислокації – у славний Володимир-Волинський. Ми чекаємо з нетерпінням наших дорогих захисників. Громадяни Володимирщини гордяться своїми синами і мають тверду впевненість у тому, що їхню мирну працю і спокій надійно захищають достойні нащадки древніх витязів, які нікому не дозволяли плюндрувати рідну землю. Ми щиро подякували підполковнику Миколі Андрощуку за зустріч, за хвилюючу розповідь і саме в його особі побачили вірного сина своєї землі.
Поліна Гусюк, слухач факультету журналістики Університету ІІІ віку

Розділ новин: 

Коментарі