«Ми в першу чергу зацікавлені, щоб діти Зимнівської громади вибирали робітничі професії»

Каже директор ПрАТ «Науково-виробничий комплекс «Мікроклімат» В’ячеслав Шарко.
Так склалося історично, що територія Зимнівської ОТГ є аграрною зоною. Населення переважно зайняте в сільському господарстві. Можливо, тому на майбутнє Зимнівської громади багато хто дивиться без надії, вважаючи, що без потужних підприємств ОТГ просто стане недієздатною. Не будемо надто глибоко занурюватися у дискусію, тим більше, що завіса майбутнього ще щільно закрита. Однак скажемо, що на території Зимнівської ОТГ діє підприємство, яке здатне забезпечити тісну і корисну співпрацю з громадою. Це приватне акціонерне товариство «Науково-виробничий комплекс «Мікроклімат». Розташоване підприємство на території села Володимирівка і ще донедавна входило до Льотничівської сільської ради. Створене підприємство 1990 року. Напрямок його діяльності – «чисті» приміщення всіх класів чистоти, включаючи систему вентиляції та кондиціонування.
-Основними замовниками нашої продукції є фармацевтичні фірми, медицина, особливо перинатальні центри, радіоелектронні підприємства, - розповідає очільник «Мікроклімату» В’ячеслав Шарко. – Не так давно ми підготували операційні кімнати у перинатальних центрах Луцька та Рівного. Проводили ремонт і у Володимир-Волинському ТМО, на нашому рахунку дві операційні. Нині готуємо продукцію на замовлення ракетної галузі, зокрема конструкторського бюро »Південний». З гордістю можу сказати, що наша фірма – одна з найкращих в Україні. Наявність власної виробничої бази, конструкторського та виробничого відділів, будівельно-монтажної та сервісної служби дозволяє нам швидко реагувати на потреби споживачів, вчасно та в повному обсязі виконувати взяті на себе зобов’язання. Вся продукція підприємства сертифікована.
«Мікроклімат» є виробничим підрозділом фірми, яка знаходиться у Львові. Колектив складається із 55 працівників. Сировина, яка використовується для виготовлення замовлень, в основному закордонна, хоч є і вітчизняна.
Звичайно, на підприємстві є й проблеми. Одна з них – плинність кадрів. Оскільки заробітна плата залежить від замовлень, і кваліфіковані спеціалісти, і рядові працівники часто виїжджають до сусідньої Польщі, де на підприємствах такого ж профілю платять значно більше. Друга проблема – відсутність закладів, які б готували спеціалістів для даного виробництва.
-Готуємо самі, - каже В’ячеслав Леонідович. – Як тільки до нас приходять молоді люди, ми їх відразу навчаємо, старші передають свій досвід. Хто хоче, той навчиться.
Та все ж мета мого візиту на «Мікроклімат» – співпраця підприємства із Зимнівською ОТГ. І тут виявилися деякі цікаві моменти. Керівництво науково-виробничого комплексу не просто тісно взаємодіє з громадою. І справа зводиться не тільки до сплати податків.
-Ми прагнемо розвивати дітей Зимнівської ОТГ, - каже В’ячеслав Шарко. – Погодьтеся, що сільські діти рідко бувають на підприємствах, особливо такого типу, як наше. Ось чому ми часто їх запрошуємо на екскурсії, розповідаємо про наше виробництво. Ми в першу чергу зацікавлені, щоб сільські діти, особливо із Зимнівської громади, вибирали в майбутньому робітничі професії. Якщо вони приходитимуть до нас, це буде тільки великий плюс і для виробництва, і для громади.
Виявляється, підприємство має ще одну фішку, яка розрахована як на дітей, так і на дорослих. Це відділ сувенірної продукції. Тут виготовляють фанерні іграшки у вигляді техніки, звірят, «чортового колеса», сільського млина тощо. Ці сувеніри – не просто іграшки. Дітям пропонуються естетично виготовлені деталі з фанери, за допомогою яких можна скласти відповідну конструкцію. Для цього додається спеціальна інструкція, у якій вказані номери деталей і порядок їх складання. Малим дітям з радістю допоможуть батьки, а складені вироби виглядають привабливо та ще й за допомогою спеціальних кріплень можуть рухатися. Головне – деталі скріплюються без клею та лобзика. Замість них використовуються звичайні зубочистки та гумки. Будь-яка дитина радітиме, бо такий «Конструктор» у магазині знайти важко.
Антоніна Булавіна, с. Володимирівка, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі