«Ми мріємо повернути у світ дітей українські мотиви»

Кажуть вчителі Вербської ЗОШ Юлія Скорсюк і Алла Голотовська.
Антоніна Булавіна, с.Верба, Володимир-Волинський район
Грудень – чи не найбільш напружена пора для школярів, адже поряд з навчанням, контрольними роботами та тематичними атестаціями розпочинається активна підготовка до новорічних і різдвяних свят, а це час, коли апогею досягає фантазія, уява, творчість. І найкращим помічником та порадником, безумовно, стає вчитель-особистість, який запалює власною ініціативою, ерудицією, творчістю. Учням Вербської ЗОШ у цьому плані дуже пощастило, бо, окрім мудрих вчителів-корифеїв, тут трудяться і молоді талановиті педагоги. Це відчувається відразу, щойно переступиш поріг школи. На стінах у вестибюлі немає стендів з цілями і завданнями навчального закладу, а тішать зір гарні орнаменти та ікебани, в яких відчувається вміла рука самодіяльного майстра. Неважко здогадатися, що авторами цих картин є учні школи, але, звісно, діти виготовили такі речі під талановитим керівництвом учителів трудового навчання.
Я була приємно здивована, коли у Вербі мені представили двох молодих педагогів – Юлію Скорсюк та Аллу Голотовську.
Юлія Скорсюк народилася 1993 року в селі Залісся Камінь-Каширського району. В 2012 році закінчила відділення трудового навчання Володимир-Волинського педагогічного коледжу і отримала направлення у Вербську ЗОШ. Нині заочно навчається за фахом у Хмельницькому національному університеті. Ще в дитинстві Юлія закохалася в дивовижний світ українських народних ремесел. Мама навчила доню в’язати, вишивати бісером. Потім Юлія вже сама освоїла техніку виготовлення речей зі шкіри, а також прикрас зі стрічок.
-Звичайно, багато що засвоїла під час навчання у коледжі, - каже Юлія Скорсюк, - але робота настільки мене захопила, що зрозуміла: без власної фантазії, без розробки і втілення власної ідеї дітям буде нудно зі мною, а це для вчителя – найстрашніше.
Думку своєї колеги поділяє і Алла Голотовська. Вона народилася у Вербі 1992 року, навчалася у цій же школі. Окрім Володимир-Волинського педколеджу, здобула вищу освіту на факультеті технологій Рівненського державного педагогічного університету. В школі обіймає посаду педагога-організатора, є вчителем трудового навчання та ще й веде гурток паперової пластики.
-Діти обожнюють виготовляти вироби з кольорового паперу, оздоблювати вишивки стрічками, виготовляти, обтягувати атласом та фарбувати рамки. А які чудові й оригінальні костюми вони виготовляють на новорічні свята! Паралельно народжуються ідеї і для нових сценаріїв та вистав, - розповідає Алла Голотовська. – Учні цікавляться виготовленням ікебан, виробів за зразками класичних китайських витворів, та все ж ми мріємо повернути у світ дітей українські народні мотиви.
У молодих педагогів є не тільки наочні здобутки. Їхні вихованці Яна Роман, Вікторія Поліщук, Сусанна Трофимчук, Анастасія Цурбанова, Анастасія Чуйко демонстрували свої вироби і були відзначені на виставці в будинку школяра. Нині хороші надії подає Любов Нікітіна. Крім того, школярі навчилися самостійно виготовляти ялинкові прикраси, оздоблюють одяг. В атмосфері школи відчувається, що і Аллу Леонідівну, і Юлію Василівну щиро люблять учні та колеги. Серйозні обличчя педагогів проясніли теплими посмішками, коли вони дізналися, до кого саме завітала кореспондент, а учні не утримувалися від того, аби зайвий раз порушити «табу», зазирнувши в учительську. І справа тут не лише в тому, що молодь у шкільному колективі завжди має певні переваги. В даному випадку це передусім творча, обдарована і цілеспрямована молодь.
Зрозуміло, що молоді педагоги живуть не тільки школою. У них широкий спектр власних справ та захоплень. Це і кулінарія, і народні пісні, і цікаві сучасні бестселери. Обидві мріють про той час, коли в українську культуру й виховання повернуться справжні національні цінності. І майбутнє буде світлим та мирним!

Розділ новин: 

Коментарі