Мрія про місто у квітах

На клумбі Лідії Бондар із Володимира зібрані 50 сортів рослин, бутони яких переливаються 10 відтінками різних кольорів.
-Мене радує робота з квітами. Навіть не знаю, що б робила без них. Дачі у нас немає, я і не хочу її, - поділилася Лідія Арсенівна.
Минулого року вона дивувала перехожих декоративною капустою, яка цвіла до глибокої осені. Навіть коли випав і розтанув перший сніг, рослини знову зацвіли. Здобиччю цінителів прекрасного стали й квітучі примули. Іноді, сидячи біля віконця, вона чує, як дорослі пропонують своїм дітям зірвати квітку, яка сподобалася.
Цього року господиня також планує навести лад та прикрасити будинок квітучою рослинністю. «Увесь час думаю та мрію про те, щоб наше місто скрізь прикрашали квіти, які б приносили радість усім жителям, – каже пані Лідія. – Тому я залюбки поділюся порадами з усіма, хто хоче підтримати таку ідею».
-У першу чергу навесні з квітників потрібно прибрати сміття та зрізати старі засохлі пагони квітів. Далі слід розпушити землю та підживити рослини, які там ростуть. Але будьте дуже обережні, щоб не пошкодити уже посаджені там квіти, – радить Лідія Арсенівна. – Далі слід зняти укриття з троянд: це процес поетапний, не поспішайте. Укриття остаточно знімають, коли повністю розмерзнеться земля. Після того, як ґрунт повністю відтане, починають пересадження і ділення багаторічних квітів. Особливо якщо вони розрослися і подрібніли. Обріжте гострим ножем краї куща і обережно вийміть із землі. Місця порізу присипте деревним вугіллям. Зараз можна також приблизно розмітити клумби для майбутнього садіння літніх рослин, розсаду яких ви плануєте купити або вже посіяли самі.
Наостанок пані Лідія побажала усім успіху та здійснення мрій. А нашому місту – цвісти і пахнути.

Розділ новин: 

Коментарі