Місто Володимир звітуватиме щодо впровадження ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”

Місто Володимир звітуватиме щодо впровадження ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”
Місто Володимир звітуватиме щодо впровадження ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”

16 лютого відбулось засідання координаційної ради з впровадження ініціативи «Володимир-Волинський – громада, дружня до дітей та молоді»
На порядок денний було винесено три питання, а саме: про Координаційну раду з впровадження ініціативи «Володимир-Волинський – громада, дружня до дітей та молоді», про підготовку підсумкового звіту щодо виконання Плану дій з впровадження ініціативи «Володимир-Волинський» – громада, дружня до дітей та молоді, готовність до проведення внутрішнього і зовнішнього оцінювання в 2022 році. Як наголосив заступник міського голови Андрій Гудим,  термін подачі звітів завершується 24 лютого. У питанні «Різне» обговорили участь громади у програмі USAID, основним напрямком якої є виділення грантової допомоги на функціонування молодіжних центрів.
Володимир-Волинська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у жовтні 2018 року. Меморандум окреслив порядок участі міста у глобальній Ініціативі та був першим кроком до отримання офіційного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Документ зокрема підтвердив зобов’язання міста створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді. 
«Усього 35 міст в Україні подали заявки на участь в програмі. На сьогодні 23 міста отримали статус кандидата на звання «Громади, дружньої до дітей та молоді», серед яких і Володимир. Статус кандидата – це не кінцева мета, а початок злагодженої роботи  влади, громадськості, дітей та молоді. До слова, наше місто є єдиним в області, яке взяло участь у такій ініціативі», – повідомив начальник відділу молодіжної політики та спорту Вячеслав Петрук.
В рамках реалізації цього проекту у громаді постійно проводиться опитування жителів міста щодо потреб та запитів молоді. Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист п’яти базових прав дитини, включаючи право бути почутим, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Такий офіційний статус дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як в Україні, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім у соціальні проекти.
Наразі лише три міста в Україні мають статус «Громади, дружньої до дітей та молоді», а саме Львів, Вінниця та Бахмут. Володимир також подаватиме звіт про реалізовані упродовж трьох років проєкти у місті, що спрямовані на захист та комфорт наймолодших жителів. Після цього до міста завітають  представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), які перевірятимуть виконання усіх умов, перш ніж Володимир отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.  
Наступним етапом є новий цикл роботи в обраних напрямах, оскільки створення дружньої громади — це не стільки результат, скільки процес практичних змін. Участь в ініціативі показує, що влада і члени громади постійно піклуються про дітей та молодь і не хочуть зупинятися на досягнутому.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: