Мінімізація заробітних плат – фактор тіньової економіки

-Волинська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області звертається до керівників підприємств, установ та організацій із закликом проявити свою громадську позицію і вжити заходи із збільшення розміру реальної заробітної плати працівників.
Виплата зарплати у незначних розмірах може бути зумовлена як об’єктивними причинами (низька ефективність менеджменту, ринкові фактори та ін.), так і можливістю проведення виплат у «конвертах» та приховування від оподаткування фактично виплачених доходів.
Підприємства, на яких зарплата нараховується нижче рівня середньої по галузі, знаходяться на постійному контролі.
Контролюючими органами систематично проводиться аналіз рівномірності та величини перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, рівня виплати зарплати юридичними та фізичними особами-підприємцями, і вживаються заходи із залучення до оподаткування суб’єктів підприємництва, ліквідації схем ухилень від оподаткування.
Розпорядниками бюджетних коштів при розгляді звернень суб’єктів господарської діяльності щодо надання дозволів на закупівлю товарів, робіт, послуг за бюджетні кошти, видачі ліцензій, патентів, при проведенні тендерних процедур (конкурсів) звертається особлива увага на укладення трудових договорів з найманими працівниками, кількість найманої робочої сили, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
Звертаємо увагу, що органами державної статистики оприлюднюється інформація про середню зарплату за видами економічної діяльності за місяць у 2015р. по Україні та у межах області. Відповідно дану інформацію можна знайти на сайті Державної служби статистики України (http://www.ukrstat.gov.ua) та на сайті Головного управління статистики у Волинській області (http://www.lutsk.ukrstat.gov.ua).
Враховуючи вищевикладене, Володимир-Волинська ОДПІ пропонує підтримати ідею легалізації заробітної плати та робочого місця, оскільки це є захистом Вашого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальною захищеністю найманого працівника.
Ігор Пакулець, начальник Володимир-Волинської ОДПІ

Розділ новин: 

Коментарі