Мешканка Нововолинська стала донором після смерті та врятувала два життя

Мешканка Нововолинська стала донором після смерті та врятувала два життя
Мешканка Нововолинська стала донором після смерті та врятувала два життя

64-річна мешканка Нововолинська змогла врятувати життя 52-річній жінці з Мукачева та 48-річному чоловіку з Волині. Відтепер вони мають змогу повноцінно жити.
Завдяки плідній співпраці Нововолинської ЦМЛ та Першого територіального медичного об’єднання міста Львова пацієнтка стала донором і змогла врятувати два життя, повідомляють у фейсбуці лікарні, пише «БУГ».
Трансплантологи Першого територіального медичного об’єднання спільно з хірургами КНП «НЦМЛ» вилучили нирки, одразу транспортували до Львова та успішно пересадили двом людям.
Для Нововолинської лікарні це перший досвід трансплантації. 64-річна жінка поступила в НЦМЛ у непритомному стані. Діагноз – геморагічний інсульт. Медики розуміли, що шансів на життя немає. Жінці після кількох консиліумів констатували смерть мозку, але була можливість вилучити її здорові органи.
Смерть мозку означає, що «життя» в людині підтримують лише апарати життєзабезпечення. Відімкнуть їх – і серце зупиниться відразу, не відімкнуть – може битися кілька годин чи діб. Не більше.
«Трансплант-координатор іде до родичів пацієнтки. Непроста розмова. Непросте рішення та години роздумів родичів. Дали згоду. Знову консиліум, клопітка і швидка співпраця з львівськими медиками. Вони приїхали, взяли всі необхідні аналізи та відвезли у Львів. У цей час постійний контроль та підтримка життєдіяльності пацієнтки анестезіологами НЦМЛ. Коли ж розуміємо, що часу обмаль, – швидко в операційну.
Після вилучення органів уздовж коридору, по обидві стіни, стали лікарі та медсестри – провели жінку «коридором пошани». На операційному столі ще раз схилили голову у хвилині мовчання – віддали шану донору та його родині. Нирки у спеціальному боксі доставили в Перше львівське територіальне медичне об’єднання та пересадили пацієнтам», – розповідають у лікарні.
Увесь час медики працювали під звуки сирен та повідомлення про вибухи на заході України. Доки російські окупанти забирають життя, лікарі продовжують їх рятувати. І не лише лікарі, а й інші люди. Люди з великими серцями, які могли прийняти таке благородне рішення!
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: